بحران پناهجویان: مرز مقدونیه و یونان باز شد

بحران پناهجویان: مرز مقدونیه و یونان باز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

گرچه مرز مقدونیه و یونان بعد از دو روز باز شده است اما فقط شهروندان کشورهای جنگزده مثل افغانستان و عراق و سوریه حق گذر دارند. نسیم ایرانی است و

آگهی

گرچه مرز مقدونیه و یونان بعد از دو روز باز شده است اما فقط شهروندان کشورهای جنگزده مثل افغانستان و عراق و سوریه حق گذر دارند.

نسیم ایرانی است و همانطور که توضیح می دهد با تعدادی از اعضای خانواده اش به اینجا آمده اما تنها همسر او که افغان است حق دارد وارد مقدونیه شود: «نتوانستیم از مرز بگذریم. به ما گفتند شما ایرانی هستید و همسرتان افغان است و تنها در صورتی که او طلاق بگیرد می تواند از مرز بگذرد. ولی ما نمی خواهیم از هم جدا شویم. ما می خواهیم با هم باشیم.»

همزمان٬ مقامات دولتی یونان از عدم همکاری و کمک رسانی دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کنترل موج مهاجران ابراز نارضاتی کردند. نیکوس ژیداسکی٬ معاون وزیر امور خارجه یونان٬ روز جمعه گفت: «از ماه مه گذشته یونان به طور مرتب از اتحادیه اروپا خواستار کمک های انسانی و فنی است٬ اما تا امروز بخش خیلی ناچیزی از نیاز های ما برآورده شده است.»

در این میان٬ گزارش شده است که کمیسیون اروپا تا ده روز دیگر ساز و کار جدیدی را برای ساماندهی و اعزام مرزبانان ویژه برای اعمال نظارت بیشتر و بهتر بر مرزی های منطقه شنگن تعریف و تعیین خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اولین بار در یک کشور مسیحی ارتدوکس؛ پارلمان یونان لایحه ازدواج همجنس‌گرایان را به رای می‌گذارد

تلاش برای حل اختلافات دیرینه یونان و ترکیه؛ اردوغان در سفر تاریخی به آتن وعده گشایش «دوران جدید» داد

یونان برای کمبود نیروی کار به مهاجران غیرقانونی روی می‌‌آورد