تصویر مظنونان تیراندازی کالیفرنیا منتشر شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Behrooz Assadian
تصویر مظنونان تیراندازی کالیفرنیا منتشر شد

پلیس فدرال آمریکا با انتشار تصویر مظنونان تیراندازی چهارشنبه گذشته در کالیفرنیا اعلام کرده است که این حمله مرگبار را «اقدامی تروریستی» می داند.

اف بی آی در منزل سید رضوان فاروق و همسرش٬ تشفین مالک٬ مقادیر قابل توجهی اسلحه و مهمات و تجهیزات ساخت بمب و همچنین مدارکی و شواهدی پیدا کرده است که نشان می دهد این اقدام برنامه ریزی و سازماندهی شده بوده است.

اف بی آی همچنین درباره ویدیویی که گفته می شود تشفین مالک در فیس بوک منتشر و بدان وسیله به داعش اعلام وفاداری کرده٬نیز تحقیق می کند.

پلیس فدرال آمریکا تاکید داشته اند که هنوز مدرکی دال بر اینکه دو مظنون اصلی تیراندازی از داعش یا گروهی مشابه فرمان می گرفتند در اختیار ندارد.

در جریان این حمله که روز چهارشنبه در شهر سن برناردینو کالیفونیا رخ داد٬ ۱۴ نفر کشته و ۲۱ تن نیز زخمی شدند.

همسر یکی از این زخمیان که عضو هیات همان مسجدی ست که رضوان فاروق نیز به آن رفت و آمد داشته است٬ می گوید: «این اقدام یک جنایت است و ربطی به ایمان و اعتقاد ندارد. این یک اقدام تروریستی ست٬ جنایتی ست علیه بشریت. کشتار مردم بیگناه است که اصلا ربطی به ایمان ندارد.»

خانواده فاروق روز گذشته در نشست خبری در لس آنجلس شرکت کردند و هرگونه رابطه احتمالی مظنونان با گروه های تندروی اسلام گرا را قویا رد کردند.