Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

صدها هزار نفر در اعتراض به تغییرات آب و هوا راهپیمایی کردند

صدها هزار نفر در اعتراض به تغییرات آب و هوا راهپیمایی کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز بیست و یکمین کنفرانس بین المللی آب و هوا، صدها هزار نفر در سراسر جهان در اعتراض به سیاست های محیط زیستی راهپیمایی کردند. شرکت کنندگان

آگهی

همزمان با آغاز بیست و یکمین کنفرانس بین المللی آب و هوا، صدها هزار نفر در سراسر جهان در اعتراض به سیاست های محیط زیستی راهپیمایی کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی از دولت های حاضر در این کنفرانس خواستند اقدامی سریع را در مقابله با افزایش گازهای گلخانه ای و گرم شدن هوا صورت دهند.

سخنگوی سازمان غیردولتی آواز از حضور نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا در این راهپیمایی ها خبر داده است.

تظاهرات و زنجیرۀ انسانی تشکیل شده در پاریس به درگیری میان پلیس و تظاهرات کنندگان انجامید و در پی آن، پلیس نزدیک به ۳۰۰ نفر را دستگیر کرده است که بیشتر آنها آزاد شده اند.

در لندن نیز راهپیمایی عظیمی با حضور مردم و تعدادی از شخصیت های فرهنگی و هنری برگزار شد. اما تامسون هنرپیشۀ بریتانیایی که در این راهپیمایی حضور داشت به خبرنگار یورونیوز گفت: «از ۲۰ سال پیش تظاهرات در اعتراض به تغییرات آب و هوا برگزار می شد و همه به آن به عنوان یک جریان فرعی نگاه می کردند اما امروز این مساله به معضل قرن بیست و یکم تبدیل شده است.»

پیتر گابریل، خواننده و آهنگساز بریتانیایی نیز از دیگر شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. وی در مورد علت حضور خود در این راهپیمایی گفت: «این یک تهدید جدی برای آیندۀ فرزندانم است برای همین به اینجا آمده ام.»

این تظاهرات از روز جمعه و به فاصلۀ دو روز مانده به این کنفرانس بین المللی آغاز شده و هدف از آن تحت فشار قرار دادن رهبران این کشورها برای اقداماتی سریع به منظور کاهش گازهای گلخانه ای است.

افزایش گازهای گلخانه ای که بخش اعظم آن ناشی از گاز دی اکسید کربن حاصل از سوخت های فسیلی است موجب شده که دمای زمین به سرعت بالا برود. همین امر آب شدن یخچال های عظیم قطب شمال و جنوب بخصوص در منطقۀ آلاسکا و گروئلند را در پی داشته و منجر به آزاد شدن گاز متان شده است.

کاهش دو درجه ای گرمای زمین یکی از اهدافی است که رهبران شرکت کننده در این کنفرانس دنبال می کنند اما کارشناسان محیط زیست می گویند با توجه به افزایش گازهای ناشی از تولیدات صنعتی و سوخت های فسیلی سرعت عمل برای کاهش این میزان گرما نسبت به مضرات ناشی از آن به طبیعت همخوانی ندارد.

این کنفرانس که در منطقۀ بورژه در نزدیکی پاریس برگزار می شود تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد. نزدیک به ۳۰۰۰ پلیس در اطراف محل این کنفرانس مستقر شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

کنفرانس آب و هوا در پاریس کار خود را آغاز کرد

خوشبینی محتاطانه "صلح سبز" در مورد موفقیت اجلاس آب و هوا در پاریس