Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خوشبینی محتاطانه "صلح سبز" در مورد موفقیت اجلاس آب و هوا در پاریس

خوشبینی محتاطانه "صلح سبز" در مورد موفقیت اجلاس آب و هوا در پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه اجلاس سران اکثر کشورهای جهان در پاریس برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، موفقیت این اجلاس و حصول توافق میان بیش از یکصد و هشتاد کشور،

آگهی

در آستانه اجلاس سران اکثر کشورهای جهان در پاریس برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، موفقیت این اجلاس و حصول توافق میان بیش از یکصد و هشتاد کشور، همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

مارتین کایزر، مدیر سیاستهای آب و هوایی بین المللی “صلح سبز“، با قابل توجه خواندن طرحهای کشورهای جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی در سطح ملی، گفت: “این کار قبلا صورت نگرفته بود. بنابراین، تغییرات اقلیمی تبدیل به یک واقعیت در بسیاری از کشورهای جهان شده و شهروندان از دولتهایشان انتظار دارند تا برای مقابله با این پدیده کاری کنند. دلیل کند بودن این روند این است که سوخت فسیلی صنعتی همچنان مانع پیشرفت در این زمینه است.”

این مسئول “صلح سبز” با اشاره به سیاستهای هند و عربستان سعودی در این زمینه افزود: “بسیار مهم است که به سخنان رهبران هند و عربستان گوش فرا دهیم و ببینیم که آنها آماده ایجاد تغییرات در بخش انرژی کشورهایشان هستند. زیرا این کشورها وابستگی زیادی به نفت و ذغال سنگ دارند برای همین آنها باید تغییرات زیادی بوجود آورند تا از استفاده از سوختهای فسیلی کاسته و به سمت انرژیهای تجدید پذیر بروند. من در مورد این که این کنفرانس بتواند پیام محکمی به بخش خصوصی بفرستد تا از این سیاست پیروی کند، محتاطم. من موفقیت اجلاس پاریس را پنجاه پنجاه می دانم.”

قرار است رهبران یکصد و پنجاه کشور جهان متعهد شوند تا میزان افزایش گرم شدن کره زمین را به دو درجه در مقایسه با دوره قبل از صنعتی شدن کاهش دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

اسرائیل در نهادهای قضایی بین‌المللی؛ درخواست نیکاراگوئه برای توقف کمک‌های آلمان به تل‌آویو رد شد

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟