Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گردهمایی سران دنیا در پاریس با هدف «نجات» زمین

گردهمایی سران دنیا در پاریس با هدف «نجات» زمین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی موسوم به «کُپ ٢١» به میزبانی «بورژه»، واقع در شمال پاریس و تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شد. تهدیدات جدی ناشی از

آگهی

کنفرانس بین المللی تغییرات آب و هوایی موسوم به «کُپ ٢١» به میزبانی «بورژه»، واقع در شمال پاریس و تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شد.

تهدیدات جدی ناشی از تغییرات آب و هوایی موجب شده تا بسیاری از کشورها با برنامه قبلی و در سطح عالی ترین مقام سیاسی در این نشست شرکت کنند تا بلکه بتوانند برای «نجات» زمین تصمیم قاطعی اتخاذ کنند.

فرانسوآ اولاند، رییس جمهوری فرانسه و لوران فابیوس، وزیر خارجه و رییس کنفرانس، در کنار بانکی مون، دبیرکل سازمان ملل از سران کشورها استقبال کردند. این نشست مهمترین کنفرانسی است که طی پنجاه سال اخیر در پاریس برگزار می شود.

قرار است نمایندگان ۱۹۵ کشور دنیا در این نشست دوازده روزه برای رسیدن به توافقی جامع درباره کاهش گازهای گلخانه ای و مقابله با گرمایش زمین (محدود کردن میزان افزایش جهانی دمای کره زمین به ۲ درجه تا سال ۲۱۰۰ میلادی) تلاش کنند.

خبرنگار یورونیوز از محل این کنفرانس، با اشاره به گفت و گوهای فنی که پیش از افتتاح رسمی نشست آغاز شده، می گوید: «این گفت و گوها به منظور صرف زمان بیشتر برای رسیدن به یک توافق بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان ملل، کمی پیش از کنفرانس اصلی آغاز شده است. کشورهای حاضر در کنفرانس پاریس تنها تا یازدهم دسامبر فرصت دارند که به یک توافق برسند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چه عواملی می توانند موفقیت کنفرانس محیط زیست پاریس را تضمین کنند؟

صدها هزار نفر در اعتراض به تغییرات آب و هوا راهپیمایی کردند

خوشبینی محتاطانه "صلح سبز" در مورد موفقیت اجلاس آب و هوا در پاریس