Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مجلس بریتانیا مشارکت نظامی در سوریه را به رای می گذارد

مجلس بریتانیا مشارکت نظامی در سوریه را به رای می گذارد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجلس بریتانیا روز چهارشنبه حضور نظامی این کشور در ائتلاف بمباران مواضع داعش در سوریه را به رای می گذارد. مشارکت نظامی بریتانیا در عملیات نظامی علیه

آگهی

مجلس بریتانیا روز چهارشنبه حضور نظامی این کشور در ائتلاف بمباران مواضع داعش در سوریه را به رای می گذارد. مشارکت نظامی بریتانیا در عملیات نظامی علیه داعش در سوریه طی روزهای گذشته مبحث اصلی در مجلس این کشور بود.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا حضور نظامی این کشور در بمباران مواضع این گروه تروریستی در سوریه و عراق را ضروری خوانده است در حالیکه مخالفان دولت می گویند مشارکت نظامی بریتانیا خطر حملۀ تروریستی در این کشور را افزایش می دهد.

نخست وزیر بریتانیا در دفاع از این طرح می گوید: «هیچ راه حل نظامی برای رفع این بحران وجود ندارد. این اقدام ما بخشی از یک استراتژی بزرگ تر یعنی بخشی از استراتژی سیاسی، دیپلماسی و بشردوستانه است. پاسخ به اینکه چه اتفاقی در سوریه و عراق خواهد افتاد شبیه هم است. ما به یک دولت قوی و مناسب که معرف گروههای مختلف در این دو کشور از قبیل کرد، دروز، شیعه، سنی و مسیحی باشد، نیاز داریم.»

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا که از مخالفان مشارکت نظامی این کشور در سوریه و عراق است روز دوشنبه اعلام کرد اعضای این حزب آزادند طبق نظر خود به این طرح رای بدهند.

این تصمیم پس از نشست اعضای رهبری حزب کارگر برای تصمیم گیری در مورد موضع رسمی این حزب اعلام شد.

به نوشتۀ رویترز، نمایندگان این حزب در مورد مشارکت نظامی بریتانیا در سوریه اعضای این حزب متفق القول نیستند و سه چهارم از نمایندگان حزب کارگر در مجلس بریتانیا با این طرح مخالفت می کنند. این امر به آن معناست که در صورت رای مثبت یک چهارم از نمایندگان کارگر که با این مشارکت نظامی موافق هستند، احتمال اینکه این طرح در پارلمان تصویب شود بسیار است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان به ائتلاف نظامی ضد داعش می پیوندد

اریحا و دوما روز یکشنبه بمباران شدند

نجات مهاجران سرگردان در کانال مانش توسط نیروی مرزی بریتانیا