اریحا و دوما روز یکشنبه بمباران شدند

اریحا و دوما روز یکشنبه بمباران شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مناطقی از استان ادلیب روز یکشنبه نیز هدف بمباران قرار گرفت که در نتیجۀ آن دست کم ۴۰ نفر کشته شده اند. به گفتۀ فعالان حقوق بشر سوری، یک جنگندۀ متعلق

مناطقی از استان ادلیب روز یکشنبه نیز هدف بمباران قرار گرفت که در نتیجۀ آن دست کم ۴۰ نفر کشته شده اند. به گفتۀ فعالان حقوق بشر سوری، یک جنگندۀ متعلق به روسیه یک بازار محلی در شهر «اریحا» در استان ادلیب را بمباران کرده که در نتیجۀ آن دست کم ۷۰ نفر نیز مجروح شده اند.

آگهی

بخش قابل توجهی از استان ادلیب در اختیار گروه «ارتش آزادیبخش سوریه» قرار دارد. گروههایی نظیر القاعدۀ سوریه و جبهۀ النصره نیز در این استان فعالیت دارند.

خبرگزاری آنادولو متعلق به ترکیه نیز به نقل از محمد جتال خبرنگار اهل ادلیب نوشته است «کشته شدگان غیرنظامیانی بودند که در این بازار هدف حملۀ جنگندۀ روسی قرار گرفته اند.» صحت این خبر و اینکه این جنگنده متعلق به روسیه بوده، هنوز از سوی مقامات نظامی روسیه تایید نشده است.

بر اساس ویدئوهایی که فعالان حقوق بشری سوریه منتشر کرده اند در نتیجۀ این بمباران خسارات زیادی نیز به منازل مسکونی اطراف این بازار محلی وارد شده است.

همزمان شهر دوما در نزدیکی دمشق، پایتخت سوریه نیز هدف بمباران قرار گرفته که پنج کشته برجای گذاشته است. گفته می شود این منطقه که در اختیار گروههای مسلح ضد دولتی است، توسط ارتش سوریه هدف قرار گرفته است.

نیروی هوایی روسیه از آغاز ماه اکتبر اقدام به بمباران مواضع گروههای مسلح در سوریه کرده است. مقامات روسی می گویند این کشور به درخواست دولت دمشق و به جهت مبارزه با داعش و گروههای تروریستی در سوریه این بمباران ها را آغاز کرده است.

دولت سوریه می گوید ارتش این کشور در نتیجۀ این بمباران ها توانسته است به پیشرفت هایی در مناطق تحت اشغال گروههای مسلح ضد دولتی دست یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

گوشه‌ای از اعتراضات دُروزی‌های سوریه به گرانی بنزین

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند