Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تاکید روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر تشدید حملات علیه داعش

تاکید روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر تشدید حملات علیه داعش
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوا اولاند و باراک اوباما روز سه شنبه در پایان نشستی مشترک در کاخ سفید بر عزم و اراده خود جهت تشدید و گسترش حملات بر ضد مواضع داعش و نیز تبادل

آگهی

فرانسوا اولاند و باراک اوباما روز سه شنبه در پایان نشستی مشترک در کاخ سفید بر عزم و اراده خود جهت تشدید و گسترش حملات بر ضد مواضع داعش و نیز تبادل اطلاعات جهت از بین بردن گروه های تروریستی تاکید کردند.

دو طرف با جدا دانستن حساب پناهجویان از تروریست ها، آمادگی خود را برای پناه دادن به افرادی که از خشونت ها در سوریه و عراق گریخته اند اعلام کردند. روسای جمهور فرانسه و آمریکا همچنین خواهان نقشی موثر و سازنده تر از سوی روسیه در خاک سوریه شدند.

اوباما در این کنفرانس خبری با اشاره به حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: «رئیس جمهور اولاند و من بر این باوریم که حملات روسیه بر ضد مخالفان میانه رو در سوریه نتیجه ای جز تقویت رژیم بشار اسد ندارد. رژیمی که با اعمال خشونت زمینه ساز ظهور گروه دولت اسلامی شد. ما بر این باوریم که روسیه با متمرکز کردن حملات خود علیه داعش نقش سازنده تری را ایفا خواهد کرد.»

فرانسوا اولاند نیز در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: «در حال حاضر اولویت باز پسگیری نقاط کلیدی اشغال شده توسط داعش در سوریه است. همچنین ضروری است مرز میان سوریه و ترکیه بسته تا هیچ تروریستی نتواند برای انجام اقدامات خشونت آمیز و وحشیانه وارد اروپا شود.»

پاریس که ناو هواپیمابر شارل دوگل را راهی شرق مدیترانه کرده روز دوشنبه نخستین موج حملات هوایی خود را بر ضد مواضع داعش در سوریه توسط جنگنده هایی که از روی عرشه این ناو برخاسته بودند، آغاز کرد. این ناو هواپیمابر، ظرفیت حمل ۲۶ هواپیمای جنگنده را دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران و تبعات جنگ حماس و اسرائیل برای بلوک غرب در گردهمایی روسای اطلاعاتی و جاسوسی «پنج چشم»

دولت آمریکا: یک شبکه‌ قاچاق انسان از ازبکستان شناسایی و متلاشی شد

روایت رسانه آلمانی از احتمال قراردادن سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه‌اروپا؛ آیامانع حقوقی برطرف شده؟