تاکید روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر تشدید حملات علیه داعش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید روسای جمهور فرانسه و آمریکا بر تشدید حملات علیه داعش

فرانسوا اولاند و باراک اوباما روز سه شنبه در پایان نشستی مشترک در کاخ سفید بر عزم و اراده خود جهت تشدید و گسترش حملات بر ضد مواضع داعش و نیز تبادل اطلاعات جهت از بین بردن گروه های تروریستی تاکید کردند.

دو طرف با جدا دانستن حساب پناهجویان از تروریست ها، آمادگی خود را برای پناه دادن به افرادی که از خشونت ها در سوریه و عراق گریخته اند اعلام کردند. روسای جمهور فرانسه و آمریکا همچنین خواهان نقشی موثر و سازنده تر از سوی روسیه در خاک سوریه شدند.

اوباما در این کنفرانس خبری با اشاره به حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: «رئیس جمهور اولاند و من بر این باوریم که حملات روسیه بر ضد مخالفان میانه رو در سوریه نتیجه ای جز تقویت رژیم بشار اسد ندارد. رژیمی که با اعمال خشونت زمینه ساز ظهور گروه دولت اسلامی شد. ما بر این باوریم که روسیه با متمرکز کردن حملات خود علیه داعش نقش سازنده تری را ایفا خواهد کرد.»

فرانسوا اولاند نیز در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: «در حال حاضر اولویت باز پسگیری نقاط کلیدی اشغال شده توسط داعش در سوریه است. همچنین ضروری است مرز میان سوریه و ترکیه بسته تا هیچ تروریستی نتواند برای انجام اقدامات خشونت آمیز و وحشیانه وارد اروپا شود.»

پاریس که ناو هواپیمابر شارل دوگل را راهی شرق مدیترانه کرده روز دوشنبه نخستین موج حملات هوایی خود را بر ضد مواضع داعش در سوریه توسط جنگنده هایی که از روی عرشه این ناو برخاسته بودند، آغاز کرد. این ناو هواپیمابر، ظرفیت حمل ۲۶ هواپیمای جنگنده را دارد.