Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بریتانیا پایگاه خود در قبرس را در اختیار جنگنده های فرانسوی قرار می دهد

بریتانیا پایگاه خود در قبرس را در اختیار جنگنده های فرانسوی قرار می دهد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا برای دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه وارد پاریس شد. رهبران دو کشور صبح دوشنبه پس از حضور در تئاتر

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا برای دیدار با فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه وارد پاریس شد. رهبران دو کشور صبح دوشنبه پس از حضور در تئاتر باتاکلان پاریس و ادای احترام به کشته شدگان حادثه تروریستی سیزدهم نوامبر، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک در کاخ الیزه از لزوم هماهنگی برای حمله به داعش و یافتن راه حل دیپلماتیک برای بحران سوریه سخن گفتند.

آقای اولاند گفت: «حملات ما شدیدتر خواهد شد و اهدافی را انتخاب خواهیم کرد که بیشترین خسارت را برای این ارتش تروریست به همراه داشته باشد. ناو هواپیمابر ما به منطقه رسیده و دستور روشنی برای حمله شدید علیه داعش به آن داده شده است.»

آقای کامرون نیز از آمادگی کشورش برای حمایت از عملیات نظامی فرانسه سخن گفت: «من قویا از تصمیم رئیس جمهوری اولاند مبنی بر حمله به داعش در سوریه حمایت می کنم. باور راسخ دارم که بریتانیا نیز باید بزودی همین گونه عمل کند که البته این تصمیم نیاز به رأی پارلمان دارد. امروز به فرانسه اجازه دادم تا برای حمله به داعش از پایگاه هوایی سلطنتی اکروتیری واقع در قبرس استفاده کند و جنگنده های فرانسوی در آنجا سوختگیری هوایی کنند.»

ناو هواپیمابر معروف شارل دوگل متعلق به نیروی دریایی فرانسه، چند روز بعد از حملات تروریستی پاریس به شرق مدیترانه رسید. با حضور ناو شارل دو گل، توان رزمی فرانسه برای مقابله با داعش افزایش یافت و تعداد جنگنده های فرانسوی حاضر در این منطقه به ۳۸ فروند رسید.

نخست وزیر بریتانیا که یکی از متحدان اصلی فرانسه است، با تصمیم فرانسوا اولاند همداستان است، اما برای ارسال نیروی نظامی به سوریه باید در انتظار رأی نمایندگان این کشور بماند.

فرانسوا اولاند قرار است این هفته در چهارچوب تحرکات دیپلماتیک برای نبرد علیه داعش، با آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و باراک اوباما، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاثیر منفی حملات پاریس بر روی فعالیتهای اقتصادی در فرانسه

یارگیری دیپلماتیک فرانسه برای نبرد علیه داعش

نتایج دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه: پیروز غافلگیرکننده ائتلاف چپ‌ها؛ «نه» به راست افراطی