شولتز: لیستی از اقدامات ضد تروریستی در پارلمان اروپا در انتظار تصویب است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شولتز: لیستی از اقدامات ضد تروریستی در پارلمان اروپا در انتظار تصویب است

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا روز دوشنبه و به هنگام سخنرانی فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در کنگره این کشور جز مدعوین بود.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگار یورونیوز در بارۀ علت حضور در این مراسم می گوید: «من به اینجا آمده ام تا همبستگی خودم و نمایندگان پارلمان اروپا را با ملتی اعلام کنم که از طریق نمایندگان شان در اینجا جمع شده است. سخنان رئیس جمهور از قاطعیت وی همراه با اعلام تصمیمات و اقدامات سختگیرانه خبر می داد. این سخنان همچنین پیامی واضح برای شرکا و متحدان فرانسه در اروپا بود.»

رئیس پارلمان اروپا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در اتحادیۀ اروپا هم همین قاطعیت برای مبارزه با تروریسم و تقویت اقدامات امنیتی وجود دارد، گفت: «از مدت ها پیش، یک لیست طولانی از اقداماتی که باید تصویب شوند، در پارلمان اروپا وجود دارد اما مشکل اصلی میان کشورهای عضو است. به عقیدۀ من، شورای وزرا در زمان تعیین شده نتوانسته است به توافق لازم برای تصویب این اقدامات دست یابد.»

در پی حملات تروریستی پاریس، برخی از کشورهای اروپایی از بستن مرزهایشان و تغییر سیاست های پذیرش پناهجویانی که به اروپا می آیند، خبر داده اند.