Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتظارات از اجلاس گروه بیست در ترکیه در گفتگو با نایل اولپاک

انتظارات از اجلاس گروه بیست در ترکیه در گفتگو با نایل اولپاک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نایل اولپاک، رئیس انجمن صاحبان کار و صنایع مستقل موسوم به «موسیاد» در گفتگوی با یورونیوز درباره انتظارات بازرگانان از اجلاس گروه بیست در آنتالیا

آگهی

نایل اولپاک، رئیس انجمن صاحبان کار و صنایع مستقل موسوم به «موسیاد» در گفتگوی با یورونیوز درباره انتظارات بازرگانان از اجلاس گروه بیست در آنتالیا ترکیه سخن می گوید.

یورونیوز: ترکیه میزبان اجلاس بسیار مهم گروه بیست است. انتظارات شما در مورد آینده اقتصاد جهانی و تجارت در جهان چیست؟

نایل اولپاک: «بعنوان یک انجمن ترکیه ای و در چهارچوب اجلاس گروه بیست ما بدنبال سه چیز هستیم: شمول، پایداری و اجرای برنامه ها. منظور ما از شمول، لحاظ کردن مسائل و مشکلات کل جهان است و نه تنها مسائل اعضای گروه بیست. ترکیه مبتکر گروه زنان اعضای گروه بیست است. ساختار گروه زنان گروه بیست باعث تقویت شرکت های کوچک و متوسط می شود. با توجه به ویژگی شرکت های کوچک و متوسط، این برنامه تنها شامل شرکت هایی از کشورهای خاص و در اندازه های خاص نیست بلکه این برنامه همه جهان را پوشش می دهد. این برنامه پیشنهاد انجمن ما «موسیاد» بود و ما خوشحالیم که این ایده پذیرفته شد. دومین تصمیم مهم ما افتتاح مرکز کارآفرینی شرکت های کوچک و متوسط در استانبول بود. این مرکز توسط سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی و بانک جهانی حمایت شده است. و سومین اقدام مهم در نظر گرفتن شرکت های کوچک و متوسط در ذیل هر ماموریت گروهی است. بنابراین هنگامی که به مسائل مالی نگاه می کنیم این مسائل با شرکت های کوچک و متوسط مرتبط خواهد بود و هنگامی که بحث سرمایه گذاری مطرح می شود هم باز این موضوع با شرکت های کوچک و متوسط مرتبط خواهد شد.»

یورونیوز: شما انتظار چه نتایجی از برگزاری این اجلاس دارید؟ از نقطه نظر تجاری، چه تحولاتی رخ خواهد داد؟

نایل اولپاک: «در اجلاس گروه بیست، همه کشورها و گروههای شرکت کننده خواسته هایشان را مطرح می کنند ولی می دانید که ممکن نیست که هزاران خواسته با هم مطرح شود. اما برای ما شمول، موضوع خیلی مهمی است. به نظر من مهمترین نتیجه در نظر گرفتن انتظارات ما و دیگر بخش های جهان است. خواسته ما این است که در یک منطقه کوچک گرفتار و نادیده گرفته نشویم و همچنین موضوعات تداوم و پیاده سازی تصمیمات برای ما مهم است. بنابرین آنها نیستند که برای ما تصمیم می گیرند و پیشنهاد می دهند. توجه به این مسائل مهمترین نتیجه این اجلاس می تواند باشد.»

یورونیوز: از نظر شما بعد از این اجلاس ترکیه شاهد سرمایه گذاری بیشتری خواهد بود؟ آیا این اجلاس تاثیری روی اقتصاد ترکیه خواهد داشت؟

نایل اولپاک: «باید بگویم که وقتی شما به ده ماه گذشته در ترکیه نگاه کنید، می بینید که ما دوره بسیار آشفته ای داشتیم، مسائل سیاسی و افزایش ترور. با این حال سرمایه گذاری در ترکیه در ده ماه گذشته معادل کل سال قبل بوده که این موضوع نادیده گرفته شده است. تصور می شود که سرمایه گذاری خارجی در ده ماه گذشته متوقف شده است اما در واقع با سرمایه گذاری های جدید در دو ماه نوامبر و دسامبر، انتظار داریم که میزان سرمایه گذاری از سال گذشته بیشتر باشد. همانطور که می دانید تا چهار سال آینده انتخاباتی نخواهیم داشت. مشکلات سیاسی خواهیم داشت اما نه انتخابات. وقتی این موضوع را در نظر بگیریم از نقطه نظر تجاری، معنایش تداوم ثبات در کشور است و تجار چه کشورهایی را ترجیح می دهند؟ آنها بدنبال ثبات، صلح و حکومت قانون هستند. اگر شما همه اینها را داشته باشید بطور حتم شاهد سرمایه گذاری بیشتری خواهید بود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجلاس گروه بیست در ترکیه زیر سایه بحران سوریه

استقبال دهلی‌نو از مشارکت عربستان در پروژه کریدور ارتباطی میان هند و اروپا از طریق اسرائیل

مودی و رهبران «پابرهنه» گروه بیست به مهاتما گاندی ادای احترام کردند