Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نشست رهبران اروپا و آمریکا درباره بحران مهاجرت

نشست رهبران اروپا و آمریکا درباره بحران مهاجرت
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست رهبران اروپا و آفریقا برای گفتگو در مورد بحران پناهجویان، روز پنج شنبه برای دومین روز متوالی در والتا، پایتخت مالت ادامه می یابد. اروپا برای

آگهی

نشست رهبران اروپا و آفریقا برای گفتگو در مورد بحران پناهجویان، روز پنج شنبه برای دومین روز متوالی در والتا، پایتخت مالت ادامه می یابد. اروپا برای جلوگیری از افزایش بی رویه کوچ انسان ها از قاره سیاه به کشورهای غنی، باید میلیاردها یورو کمک در نظر بگیرد تا در کشورهای مهاجر فرست، امنیت و رشد اقتصادی ایجاد کند.

دلامینی زوما، رئیس اتحادیه آفریقا در این نشست گفت: «بخشی از مشکلی که امروز با آن روبرو هستیم به دلیل آن است که برخی کشورهای اروپایی سیاست قلعه نفوذناپذیر دارند. هیچ کجای دنیا را نمی توان به صورت قلعه در آورد. ما باید راه را برای مهاجرت قانونی باز کنیم.»

از ابتدای سال جاری مسیحی تا کنون نزدیک به ۱۵۰هزار مهاجر آفریقایی، عمدتا از اریتره، سومالی و نیجریه از راه خطرناک مدیترانه به مالت و ایتالیا رسیده اند. علاوه بر آن ۶۵۰ هزار تبعه سوری هم به اروپا کوچ کردند.

آندرس ایگمان، وزیر سوئد گفت: «هدف ما این نیست که شمار پناهجویان را محدود کنیم، بلکه می خواهیم موج متقاضیان پناهندگی در سوئد را بهتر کنترل کنیم.»

اتحادیه اروپا گفتگو و چاره جویی برای بحران پناهجویان را از مرزهای خود فراتر برده است.

جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز که در والتا حضور دارد می گوید: «اتحادیه اروپا در بازگرداندن پناهجویان پذیرفته نشده آفریقایی پیشرفت چندانی نداشته است و هم چنان تلاش می کند تا به سیاست منسجم تری در زمینه بحران مهاجرت دست یابد. گویی تنها راهبرد اروپا آن است که ضمن گفتگو با کشورهای آفریقایی و نیز ترکیه، دیگران را در مشکل خود دخیل کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران پناهجویان در کانون گفتگوهای سران اروپا و آفریقا در مالت

گردهمایی رهبران اروپا و آفریقا در "والتا"

رویترز: اسرائیل مجوز از سر گیری تجارت مواد غذایی تازه به نوار غزه را صادر کرده است