بحران پناهجویان در کرواسی، صربستان و اسلوونی شدت گرفته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بحران پناهجویان در کرواسی، صربستان و اسلوونی شدت گرفته است

به گفته مقامات اسلوونی ۲۰ هزار تن از پناهجویان از شنبه گذشته، پس از بسته شدن مرز مجارستان، به این کشور آمده اند. آرزوی آنها عبور از اسلوونی و رفتن به شمال و غرب اروپا است.

طبق گزارش پلیس اسلوونی، بیش از سه هزار پناهجو در منطقه مرزی اسلوونی با کرواسی گرفتار شده اند. حدود ۱۲۰۰ تن از این پناهجویان در بیزلسکو و دو هزار نفر از آنها در ریگونچه هستند. این پناهجویان همگی از کرواسی به اسلوونی آمده اند.

همچنین نزدیک هزار تن از پناهجویان در مرز کرواسی و صربستان در منطقه برکازووباپسکا در روزها و شبهای سرد و مرطوب تنها در انتظار عبور از مرز و رفتن به اروپای شمالی هستند.

فعدل عبدل، فلسطینی مقیم لبنان می گوید: “می خواهم در صلح و آرامش زندگی کنم، هر جا که باشد تفاوتی نمی کند، هر جای دنیا که در صلح باشم و بتوانم خانواده ام را با خود ببرم.”

یکی از کارکنان سازمان ملل در مرز کرواسی و صربستان می گوید: “شب گذشته پذیرای خانواده های زیادی بودیم که فرزندانشان بسیار کوچک هستند، ۶۰ درصد از افرادی که در اینجا هستند خانواده هستند و از این میان ۴۵ درصد را کودکان زیر ۵ سال تشکیل می دهند.”

بالا گرفتن بحران پناهجویان باعث شده است تا ژان کلود یونکر، رئییس کمیسیون اروپایی خواستار تشکیل یک جلسه اضطراری با رهبران کشورهای درگیر این بحران در روز یکشنبه شود.