Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

پلیس اسلوونی هزاران پناهجو را به مرزهای اتریش هدایت کرد

پلیس اسلوونی هزاران پناهجو را به مرزهای اتریش هدایت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از سه هزار پناهجو پس از ساعت ها پیاده روی و با عبور از اسلوونی، روز چهارشنبه به مرزهای اتریش رسیدند. تعداد زیادی از این مهاجران را کودکان و زنان

آگهی

بیش از سه هزار پناهجو پس از ساعت ها پیاده روی و با عبور از اسلوونی، روز چهارشنبه به مرزهای اتریش رسیدند. تعداد زیادی از این مهاجران را کودکان و زنان تشکیل می دهند و بخش اعظم آنها، مهاجرانی هستند که از جنگ داخلی عراق و سوریه گریخته اند.

برخی از این پناهجویان شانس بهتری داشته اند و توانسته اند سوار اتوبوس هایی بشوند که برای انتقال آنها به مرز اتریش در نظر گرفته شده بود.

کرواسی در اوایل هفتۀ جاری مرزهای مشترک خود با اسلوونی را به یکباره گشود و همین امر موجب تنش جدیدی در میان مهاجران در این منطقه شد. پس از آن، مقامات اسلوونی به تعدادی از این مهاجر که اکثر آنها اعضای خانواده یا زنان و کودکان بودند، اجازۀ عبور از این کشور به سوی مراکز ثبت نام در اتریش را دادند. این در حالیست که هزاران مهاجر دیگر در پشت مرزهای اسلوونی در انتظار بازگشایی دروازه های ورود به این کشور هستند.

به گفتۀ مقامات اسلوونی تنها در روز سه شنبه، دست کم ۸۰۰۰ مهاجر وارد مرزهای این کشور شده اند. این کشور اعلام کرده است از این پس تنها به ۲۵۰۰ مهاجر به طور روزانه اجازۀ ورود به این کشور برای عزیمت به سوی مراکز ثبت نام در اتریش و آلمان را خواهد داد.

همزمان با افزایش بحران مهاجران در اروپا، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا رهبران برخی از کشورهای اروپایی را به یک نشست در بارۀ وضعیت مهاجران در شرق اروپا فراخوانده است. قرار است این نشست فوق العاده روز یکشنبه و با حضور رهبران کشورهای کرواسی، مقدونیه، آلمان، یونان، مجارستان، رومانی، اتریش و اسلوونی در بروکسل برگزار شود.

روز چهارشنبه همچنین برای نخستین بار، گروهی از مهاجران سوری توانستند وارد قبرس شوند. به گزارش منابع خبری، در حدود ۱۴۰ پناهجو پس از ورود به این جزیره به یک پایگاه نظامی متعلق به بریتانیا منتقل شده اند. جزیرۀ قبرس در ۸۰۰ کیلومتری غرب سوریه قرار دارد و این نخستین بار است که گروهی از مهاجران سوری به منطقه ای که خاک بریتانیا محسوب می شود، وارد می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دهها پناهجو از ایتالیا به سوئد و فنلاند اعزام شدند

بحران پناهجویان؛ ارتش اسلوونی برای اداره مرزها به کمک پلیس این کشور آمد

آیا ارقام پناهجویان سوری پذیرفته شده در کشورهای حوزه خلیج فارس درست است؟