Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تنش رو به گسترش در اراضی اشغالی بان کی مون را به منطقه کشاند

تنش رو به گسترش در اراضی اشغالی بان کی مون را به منطقه کشاند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به افزایش خشونت ها در ارضی اشغالی و وقوع یک فاجعه هشدار داد. دبیرکل سازمان ملل که برای دیدار با رهبران فلسطین

آگهی

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به افزایش خشونت ها در ارضی اشغالی و وقوع یک فاجعه هشدار داد. دبیرکل سازمان ملل که برای دیدار با رهبران فلسطین و اسراییل به این منطقه سفر کرده است، خواهان شروع گفت و گوها میان طرف های درگیر در این تنش شد.

بان کی مون در نخستین روز از این سفر با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل دیدار کرد.

وی در کنفرانس خبری مشترکی که پس از این دیدار برگزار شد، به خبرنگاران گفت: «پیش از آنکه این شرایط به یک جنگ مذهبی آنهم در منطقه ای با پتانسیل بالقوه برای بحران تبدیل شود، باید این بحران را کنترل کنیم. ما باید شرایط لازم برای مذاکراتی که به اشغال پایان می دهد و آرمان های دو ملت را تحقق می بخشد، به سرعت ایجاد کنیم.»

دبیرکل سازمان ملل همچنین با اشاره به افزایش ضرایب ایمنی و تشدید استفاده از نیروی پلیس توسط اسراییلی ها گفت: «افزایش اقدامات امنیتی اگر بدون تلاش برای حل بحرانی باشد که جان مردم را می گیرد، می تواند نتایج برعکسی به دنبال داشته باشد. اگر استفاده از زور و قدرت به درستی هدایت نشود، ممکن است گسترش اضطراب و خشونت در میان طرف های درگیر را در پی داشته باشد.»

همزمان با سفر بان کی مون به منطقه، دالیا گریبائسکایت، رئیس جمهوری لیتوانی برای دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به رام الله سفر کرده است. قرار است دبیرکل سازمان ملل نیز روز چهارشنبه با محمود عباس در رام الله دیدار و در مورد بحران کنونی گفت و گو کند.

از ابتدای تشدید این بحران در اراضی اشغالی و بویژه در بیت المقدس، دست کم ۴۹ فلسطینی جان خود را از دست داده اند. ۹ اسراییلی نیز در حملات با چاقو یا سلاح گرم توسط فلسطینی ها کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار کشته شدگان فلسطینی و اسراییلی از مرز ۵۸ نفر گذشت

تنش میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بالا گرفت

واکنش نتانیاهو به مرگ یک مهاجر ارتیره ای در اسرائیل