تنش میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بالا گرفت

تنش میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بالا گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

درگیری میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی پس از چهار هفته به چندین منطقه از کرانه باختری رود اردن و نوار غزه سرایت کرده است. در خشونت های روز سه

آگهی

درگیری میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی پس از چهار هفته به چندین منطقه از کرانه باختری رود اردن و نوار غزه سرایت کرده است.

در خشونت های روز سه شنبه در مجموع چهار فلسطینی جان باخته اند. سه تن از آنها به ضرب گلوله نظامیان اسرائیل کشته شده و یک نفر نیز توسط یک وسیله نقلیه زیر گرفته شد.

یک نظامی و یک شهروند اسرائیلی بر اثر برخورد یک خودروی فلسطینی زخمی شدند و یک نفر هم کشته شد.

با شدت یافتن تنشها، اسرائیل تدابیر امنیتی را در منطقه افزایش داده است. نظامیان اسرائیلی دوشنبه شب طی عملیاتی در کرانه باختری رود اردن دست کم ۳۵ فلسطینی را بازداشت کردند.

در میان بازداشت شدگان نام حسن یوسف، از رهبران جنبش حماس هم دیده می شود. شیخ حسن یوسف در خانه اش در شهر بیتونیا، در نزدیکی رام الله و آنطور که گفته می شود به اتهام «تحریک فلسطینی ها به خشونت» علیه اسرائیلی ها دستگیر شده است.
او پیش از این نیز بارها توسط نظامیان اسرائیل دستگیر شده بود.

موج اخیر خشونتها میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها در کرانه باختری رود اردن یک ماه قبل و پس از انتشار «شایعه» در اختیار گرفتن مدیریت مسجد الاقصی در بیت المقدس توسط اسرائیلی ها بروز کرد. در جریان این درگیری ها دست کم ۴۵ فلسطینی و نه اسرائیلی کشته شده اند. بیشتر آنها از سوی فلسطینی ها هدف ضربات چاقو قرار گرفته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش رو به گسترش در اراضی اشغالی بان کی مون را به منطقه کشاند

اسرائیل به دنبال تکمیل دیوار حائل، با وجود مخالفتهای بین المللی

ادعای «نسل‌کشی» علیه اسرائیل؛ گزارشگر سازمان ملل: با تهدیدهایی روبرو بودم