شمار کشته شدگان فلسطینی و اسراییلی از مرز ۵۸ نفر گذشت

شمار کشته شدگان فلسطینی و اسراییلی از مرز ۵۸ نفر گذشت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با مرگ پنج شهروند فلسطینی به دست سربازان اسراییلی در شهرهایی مانند بیت لحم، گوش اتزیون و غزه، شمار فلسطینی هایی که از آغاز ماه اکتبر در اراضی اشغالی

آگهی

با مرگ پنج شهروند فلسطینی به دست سربازان اسراییلی در شهرهایی مانند بیت لحم، گوش اتزیون و غزه، شمار فلسطینی هایی که از آغاز ماه اکتبر در اراضی اشغالی جان باخته اند، به ۴۹ نفر رسید.

روز سه شنبه و در جریان چند حمله با چاقو توسط فلسطینی ها به اسراییلی ها، سه فلسطینی حمله کننده به ضرب گلولۀ پلیس اسراییل از پای درآمدند. چهار سرباز اسراییلی نیز در نتیجۀ این حملات مجروح شده اند. یک فلسطینی نیز که با اتومبیل خود قصد حمله به سربازان اسراییلی را داشت، به ضرب گلولۀ نیروهای اسراییلی از پای درآمد.

یک شهروند اسراییلی نیز توسط فلسطینی ها در شهر الخلیل کشته شد. به گفتۀ مقامات اسراییلی، وی پس از آنکه مورد حملۀ فلسطینی ها در این منطقه قرار گرفته، از اتومبیل خود خارج شده اما در نتیجۀ پرتاب سنگ از سوی فلسطینی ها کشته شده است. به این ترتیب شمار کشته شدگان اسراییلی به ۹ نفر می رسد.

یک فلسطینی دیگر نیز در درگیری های نوار غزه هدف گلولۀ نیروهای نظامی اسراییلی قرار گرفت و کشته شد. در تیراندازی نیروهای پلیس به اعتراض کنندگان در نوار غزه همچنین سه فلسطینی به ضرب گلوله مجروح شدند.

از آغاز ماه اکتبر، خشونت ها در اراضی اشغالی و بویژه در شهر بیت المقدس بالا گرفته که در پی آن، اسراییل اقدام به احداث دیوارهای بتونی به ارتفاع سه متر در برخی از این مناطق کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش میان نظامیان اسرائیلی و جوانان فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه بالا گرفت

اسرائیل سه وزیر اروپایی را به کرانه باختری راه نداد

سکس زندانبانان زن در زندان‌های اسرائیل؛ تل‌آویو با رسوایی جدید مواجه شد