Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مهاجران سوری و عراقی از جنایات داعش می گویند

مهاجران سوری و عراقی از جنایات داعش می گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران مهاجری که توانسته اند از سوریه و عراق بگریزند و خود را به مرزهای کرواسی و مجارستان برسانند، از جنایات داعش در این کشورها می گویند. یکی از این

آگهی

هزاران مهاجری که توانسته اند از سوریه و عراق بگریزند و خود را به مرزهای کرواسی و مجارستان برسانند، از جنایات داعش در این کشورها می گویند.

یکی از این پناهجویان که اهل شهر موصل عراق است، می گوید:« داعش همه چیز را از شما می گیرد، آنها برادر من را با خود برده اند، الان یکسال و چهار ماه است که برادرم گم شده است.»

گروه دولت اسلامی از دو سال پیش با پیشروی در عراق و سوریه، مناطق زیادی از این دو کشور را به تصرف خود در آورده و با اعلام خلافت اسلامی، قوانین سخت گیرانه و خشونت باری را به اجرا گذاشته است.

مهیر حلون، مهاجری از سوریه با اشاره به این قوانین می گوید: «آنها انگشت کسانی را که سیگار می کشند، قطع می کنند و هرکس که نماز نخواند، سرش را می برند.»

بیشتر این مهاجران که پس از طی هزاران کیلومتر از طریق دریا و خشکی خود را به مرز کرواسی رسانده اند پس از ثبت نام در اردوگاههای مرزی این کشور، با اتوبوس و قطار به سوی کشورهایی نظیر اتریش و آلمان اعزام می شوند.

این مهاجران ابتدا با عبور از ترکیه و یونان، خود را به مجارستان می رساندند تا از طریق مرزهای مشترک این کشور با اتریش، وارد اروپای غربی شوند. پس از آنکه دولت بوداپست با احداث دیواری از سیم خاردار در مرز خود با مقدونیه، از ورود مهاجران به این کشور جلوگیری کرد، مهاجران اکنون از طریق کرواسی راه خود را به سوی کشورهای غرب و شمال اروپا نظیر آلمان، فرانسه، سوئد و نروژ ادامه می دهند.

از زمانیکه مجارستان در ماه سپتامبر مرزهای خود را مسدود کرده است، بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر وارد کرواسی شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان؛ پایان عملیات حصار کشی مرزی با کرواسی

مذاکرات اروپاییها برای ایجاد مراکز شناسایی و تفکیک پناهجویان از مهاجران

قاره سبز، بهشتی که کابوس پناهجویان شد