Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجارستان؛ پایان عملیات حصار کشی مرزی با کرواسی

مجارستان؛ پایان عملیات حصار کشی مرزی با کرواسی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت مجارستان عملیات حصارکشی مرزی خود با کرواسی را روز شنبه به پایان رساند و احتمال می رود که این کشور روز یک شنبه مرز خود با کرواسی را ببنند. تعداد

آگهی

دولت مجارستان عملیات حصارکشی مرزی خود با کرواسی را روز شنبه به پایان رساند و احتمال می رود که این کشور روز یک شنبه مرز خود با کرواسی را ببنند.

تعداد پناهجویانی که از اواسط ماه سپتامبر تاکنون از مرز کرواسی وارد مجارستان شده اند از مرز یکصد هزار نفر گذشته است. منطقه اصلی ورود پناهجویان به مجارستان در مرزهای شرقی کرواسی واقع شده است. مجارستان با حصارهایی به ارتفاع سه متر و نیم مهمترین نقاط مرزی خود با کرواسی را مسدود کرده است.

زوران میلانویچ نخست وزیر کرواسی می گوید: «مشکل را باید در ترکیه و یونان حل کرد. برخی می گویند که باید ارتش را به مرز مجارستان با کرواسی و صربستان فرستاد، درحالی که آنها بهتر است کشتی به یونان بفرستند تا مانع آمدن پناهجویان شوند.»

مجارستان پیش از این ۱۷۵ کیلومتر مرز خود با صربستان را حصارکشی کرده است و از اوایل سپتامبر مرز خود با این کشور را بسته است.

از سوی دیگر هزاران پناهجویی که خود را از راه ترکیه به یونان و سپس به صربستان رسانده اند ساعت ها در جنوب صربستان منتظر می مانند تا در مراکز پذیرش ثبت نام شوند. بر اساس اطلاعات منتشر شده روزانه بیش از ۱۲۰۰ پناهجو به مرکز پذیرش پناهجویان در جنوب صربستان مراجعه می کنند که بسیاری از آنها بدنبال راهی هستند که با عبور از مجارستان خود را به کشورهای مرفه تر اروپایی برسانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان نامزد ضدفاشیست ایتالیایی را در آستانه انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا به حبس خانگی منتقل کرد

احمدی‌نژاد در بوداپست چه می‌کند؟ دولت مجارستان: سفر دانشگاهی است و به ما ربطی ندارد

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد