Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوریه و نحوۀ مبارزه با داعش از مباحث مجمع عمومی سازمان ملل است

سوریه و نحوۀ مبارزه با داعش از مباحث مجمع عمومی سازمان ملل است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

مجمع عمومی سازمان ملل متحد از روز دوشنبه با حضور رهبران کشورهای عضو آغاز می شود. حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در نخستین روز از این نشست که همه ساله در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار می شود، سخنرانی می کند.

مجمع سالانۀ سازمان ملل متحد از روز پنجشنبۀ گذشته آغاز شده و پیش از این، نشست های موضوعی این مجمع برگزار شده بود.

بحران مهاجران سوری و عراقی و همچنین نحوۀ برخورد با داعش از موضوعات اصلی مورد بحث در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل است.

رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه و در نشست «فقر و تغییرات آب و هوا» با تاکید بر کمک به میلیون ها مهاجر گریخته از جنگ گفت: «امروز نزدیک به ۶۰ میلیون، زن، مرد و کودک به خاطر ناآرامی در آفریقا و خاورمیانه، مجبور به ترک خانه هایشان شده اند. کشورهای زیادی هم باید به این مهاجران کمک کنند اما ما باید همزمان بر راههای دیپلماسی متمرکز شویم و با کار زیاد، به این بحران ها که جوامع را از هم جدا کرده، پایان بدهیم.:

قرار است ولادیمیر پوتین و باراک اوباما، روسای جمهوری روسیه و آمریکا در حاشیۀ هفتادومین مجمع عمومی سازمان ملل، با یکدیگر دیدار و بر سر موضوعاتی نظیر بحران سوریه گفت و گو کنند.

رئیس جمهوری روسیه با حمایت از بشار اسد، وی را تنها قدرت قانونی در سوریه می داند. ولادیمیر پوتین در همین رابطه و در یک گفت و گوی تلویزیونی با تاکید بر این موضوع می گوید:«در سوریه تنها یک ارتش قانونی و مشروع وجود دارد و آنهم ارتش تحت فرماندهی رئیس جمهور [بشار] اسد است. به نظر من، پشتیبانی نظامی از گروههای غیرقانونی با حقوق بین الملل مدرن و منشور سازمان ملل مخالف است. روسیه تنها از دولت مشروع و ساختارهای قانونی [سوریه] حمایت می کند.»

قدرت های غربی می گویند تا زمانیکه بشار اسد از قدرت کناره گیری نکرده است، هرگونه برخورد نظامی با داعش در سوریه ممکن است به منزلۀ حمایت از بشار اسد تلقی شود. روسیه با این موضع مخالف است و می گوید حمایت از دولت سوریه در مقابل گروههای مسلح می تواند به جنگ داخلی در این کشور پایان دهد. این کشور به تازگی جنگنده ها و هلی کوپترهای نظامی خود را در یک فرودگاه نظامی در منطقۀ لاذقیه در سوریه برای تقویت ارتش سوریه مستقر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معترضان به جنگ غزه مراسم جمع‌آوری کمک‌های مالی با حضور بایدن، اوباما و کلینتون را مختل کردند

آمریکا بیش از ۵۰۰ تحریم جدید را علیه روسیه وضع کرد

ثروتمند‌ترین مرد جهان از جواب به سئوالی در مورد اقداماتش در حمایت از پوتین خودداری کرد