آرایش انتخاباتی یونان: فاصله دموکراسی نوین با سیریزا کمتر شد

آرایش انتخاباتی یونان: فاصله دموکراسی نوین 
با سیریزا کمتر شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در آستانه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در یونان، حزب محافظه کار دموکراسی نوین، رقیب اصلی حزب چپگرای سیریزا، بر نزدیک تر شدن این کشور به اتحادیه اروپا

آگهی

در آستانه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در یونان، حزب محافظه کار دموکراسی نوین، رقیب اصلی حزب چپگرای سیریزا، بر نزدیک تر شدن این کشور به اتحادیه اروپا تأکید کرد. مطابق نظرسنجی ها، سیریزا با ۲۵.۳ پیشتاز و دموکراسی نوین تنها با سه دهم درصد اختلاف در جایگاه دوم است.

وانگلیس میماراکیس رهبر دموکراسی نوین در جمع هواداران خود گفت: «تنها کار تازه سیریزا کنترل سرمایه ها بود که تیشه به ریشه اعتبار ما زد و اقتصاد و شرکت های ما را تحقیر کرد.»

شهروندان یونانی نظرات گوناگونی درباره آرایش سیاسی انتخابات دارند. یکی از آنان می گوید: «وانگلیس میماراکیس اطلاعات سیاسی خوبی دارد. رفتارش بسیار مثبت و انسانی تر است و رأی دهندگان زیادی را به حزب ما جذب می کند.»

یک شهروند جوان می گوید: تغییرات بزرگی در راه است، نه تنها در جامعه و سیاسیت داخلی و خارجی، بلکه در آموزش. و این برای من به عنوان دانشجو مهم است.»

شهروند دیگری می گوید: «ما باید به زندگی عادی خود در پیش از ژانویه گذشته برگردیم و کمتر اشتباه کنیم. ما دیگر پوپولیسم نمی خواهیم. دیگر وقتی برای تلف کردن نداریم. فرصت آزمون و خطا هم نداریم.»

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «در آستانه رأی گیری امید به اردوگاه حزب دموکراسی نوین بازگشته است. بر اساس آخرین نظرسنجی ها، به نظر می رسد که رهبر جدید این حزب وانگلیس میماراکیس قادر است مأموریت خود را کامل کند: مأموریت شکست هژمونی سیاسی سیریزا و شخص آلکسیس سیپراس که تا همین چند هفته پیش ناممکن به نظر می رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هر آنچه که باید در باره انتخابات زودهنگام پارلمانی یونان بدانیم

خیز دوباره سیپراس برای نخست وزیری یونان

یونان موفق شد سردسته باند بزرگ بین‌المللی قاچاق سوخت با درآمد ۲۱ میلیارد دلاری را دستگیر کند