سباستین اوژیه برای سومین بار متوالی قهرمان مسابقات جهانی رالی شد

سباستین اوژیه برای سومین بار متوالی قهرمان مسابقات جهانی رالی شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این برنامه این هفته «سرعت» نخست نگاهی می کنیم به رقابتهای جهانی رالی که در استرالیا برگزار شد و همانطور که انتظار می رفت به قهرمانی سباستین اوژِیه

آگهی

در این برنامه این هفته «سرعت» نخست نگاهی می کنیم به رقابتهای جهانی رالی که در استرالیا برگزار شد و همانطور که انتظار می رفت به قهرمانی سباستین اوژِیه انجامید. سپس از رقابت شانه به شانه موتورسواران در مسابقات جهانی موتوجی پی خواهیم گفت.

سومین قهرمانی سباستین اوژیه

دهمین مرحله از مسابقات رالی فصل با پیروزی قهرمان بی چون و چرای این روزهای رالی، سباستین اوژیه به پایان رسید. راننده فرانسوی فولکسواگن که در مرحله زمان بندی نیز بهتر از رقبا عمل کرده بود، روز یکشنبه بدون کوچک ترین خطا مسیر رالی استرالیا را در ۲ ساعت و ۵۹ دقیقه و ۱۶ ثانیه پیمود و موفق شد با اختلاف ۱۲ ثانیه نسبت به یاری ماتی لاتوالا از خط پایان بگذرد.
به این ترتیب، اوژیه هفتمین پیروزی خود را در فصل رقم زد و در حالی که هنوز سه مسابقه تا پایان فصل باقی است، برای سومین بار متوالی قهرمان رقابت های جهانی رالی لقب گرفت.

نخستین قهرمانی مارک مارکز در ایتالیا

در رقابت های موتو جی پی، مارک مارکز در سن مارینو خوش درخشید و به نخستین قهرمانی خود در پیست میسانو ایتالیا دست یافت. این چهارمین عنوان قهرمانی موتورسوار اسپانیایی تیم هندا در فصل اخیر است. مارکز در حالی به این مهم دست یافت که بارش باران دشواری رقابت را دوچندان کرده بود. موتورسواران مجبور شدند دو بار برای تعویض تایر موتور توقف کنند. مارکز هوشمندانه تصمیم گرفت زودتر از دو رقیب اصلی اش در پایان مسیر تایرهای ویژه باران را عوض کند و همین امر به او امکان داد که فاصله زمانی خود را با روسی و لورنزو افزایش دهد و نیم ثانیه ای زودتر از آنها از خط پایان بگذرد.
خورخه لورنزو از تیم یاماها، لحظه ای غفلت کرد و لغزید و زمین خورد، اما هم تیمی و نزدیک ترین رقیب او والنتینو روسی که محتاطانه تر راند و به جایگاه پنجم قناعت کرد، موفق شد فاصله امتیازاتش را در صدر جدول کلی با خورخه لورنزو به ۲۳ امتیاز افزایش دهد و به قهرمانی در فصل امیدوارتر شود.

مسابقات موتورکراس در آفریقای جنوبی

در پایان این برنامه توجه تان را جلب می کنم به تصاویری از مسابقات موتوکراس ماده فری استایل که این هفته در پرتوریا، پایتخت آفریقای جنوبی، برگزار شد و با پیروزی توما پاژس فرانسوی به پایان رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا: چلسی-رئال بازی مرگ را برگزار می‌کنند

جودو؛ گرند پری زاگرب با درخشش ورزشکاران فرانسوی آغاز شد

یورو۲۰۲۰؛ تکلیف گروه چهارم مسابقات با صعود انگلیس و کرواسی مشخص شد