Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ورود پناهجویان به مجارستان سخت تر می شود

ورود پناهجویان به مجارستان سخت تر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به رغم تدابیر امنیتی، هر روز پناهجویان بیشتری به امید ورود به اروپا به مرز صربستان با مجارستان می آیند. وضعیت دشوار پناهجویان در مجارستان و چگونگی

آگهی

به رغم تدابیر امنیتی، هر روز پناهجویان بیشتری به امید ورود به اروپا به مرز صربستان با مجارستان می آیند. وضعیت دشوار پناهجویان در مجارستان و چگونگی رسیدگی به این جمعیت، به معضل حاد اروپا تبدیل شده است.

سازمانهای حقوق بشر و برخی از کشورهای اروپایی دولت مجارستان را به خاطر برخورد سخت با پناهجویان مورد انتقاد قرار داده اند. از جمله، صدراعظم اتریش رفتار خشن مجارستان با پناهجویان را به عملکرد نازی ها در مقابل یهودیان تشبیه کرد و خواستار رفع تبعیض در پذیرش مهاجران شد.

پیتر بوکارت، مدیر بخش بحران دیده بان حقوق بشر گفت: « یا به ساختن دیوار و استفاده از ارتش و زندانی کردن پناهجویان ادامه می دهیم. یا باید بپذیریم آنها باز هم برای آمدن به اروپا تلاش خواهند کرد و ما باید به صورت انسانی با رعایت حق قانونی پناهندگی با این مسئله برخورد کنیم.»

دولت مجارستان برای جلوگیری از ورود پناهجویان به کشورش از نیروی کار زندانیان استفاده کرده، دیوارهایی با سیم خاردار در مناطق مرزی کشور با صربستان می سازد. بنا به گفته ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان از تاریخ پانزدهم سپتامبر کسانی که به رغم تدابیر بازدارنده وارد کشور شوند مهاجران غیرقانونی محسوب شده با آنان برخورد قانونی خواهد شد. اما مشاهدات عینی نشان می دهد که هم اکنون نیز عده ای از پناهجویانی که موفق به عبور از مرز شده اند بازداشت و زندانی شده اند.

آقای اوربان اقدامات بازدارنده را برای جلوگیری از هجوم بیشتر پناهجویان ضروری می داند. به گمان او باز گذاشتن مرزها و استقبال از آنان، مهاجرت گسترده تر را تشویق می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ادعاهای مطرح شده درباره پناهجویان صحت دارد؟

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند