اتریشی ها به بوداپست می روند تا پناهجویان را به وین بیاورند

اتریشی ها به بوداپست می روند تا پناهجویان را به وین بیاورند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از مردم اتریش روز یکشنبه کاروانی از اتومبیل های شخصی را برای کمک به پناهجویان سرگردان در مجارستان به راه انداختند. این کاروان شامل دست کم

آگهی

صدها نفر از مردم اتریش روز یکشنبه کاروانی از اتومبیل های شخصی را برای کمک به پناهجویان سرگردان در مجارستان به راه انداختند. این کاروان شامل دست کم ۱۴۰ اتومبیل شخصی است که از شهروندان وین تشکیل شده و برای انتقال پناهجویان به پایتخت اتریش به راه افتاده است. برخی از آنها توانسته اند خود را به بوداپست برسانند و انتقال پناهجویان سرگردان در این شهر را به اتریش و آلمان آغاز کرده اند.

این اقدام در پی دعوت از داوطلبان اتریشی و آلمانی به روی “صفحات اجتماعی”: https://www.facebook.com/events/1615305105404161/ آغاز شده و تاکنون بیش از دوهزار نفر برای شرکت در کاروان های انتقال مهاجران به وین اعلام آمادگی کرده اند.

هوبرت، اهل وین و پدر یک خانواده است. او و همسرش صبح روز یکشنبه به بوداپست رسیده و پس از سوار کردن یک خانوادۀ سوری، به سوی شهر وین به راه افتاده اند. وی می گوید: «سنت هایی در اروپا وجود دارد که از آنجمله می توانم به مدارا، حقوق بشر و دولت های خوب اشاره کنم. فکر می کنم همه این مردم [پناهجویان] سعی دارند از جنگ و وحشت بگریزند و حق دارند از یک خانۀ امن برخوردار شوند. این وظیفۀ ماست که با پیدا کردن یک جای امن، به آنها کمک کنیم.»

آنا نیز اهل وین است. او می گوید: «ما برای این نوع کمک سازماندهی کرده ایم. مردم از وین به اینجا می آیند، این مهاجرین را سوار اتومبیل های شخصی خود می کنند و آنها را به نزدیکی مرز مجارستان و اتریش می رسانند، در آنها این مهاجران از مرز با پای پیاده رد می شوند در حالیکه این اتومبیل ها در آنسوی مرز منتظر می مانند و دوباره این مهاجران را سوار می کنند. به این ترتیب هیچ اتهامی مبنی بر ارتکاب یک عمل غیرقانونی متوجه این افراد نمی شود.»

دولت مجارستان اقدام این افراد در انتقال مهاجران از بوداپست به اتریش را غیرقانونی دانسته و اعلام کرده مانع ادامۀ آن خواهد شد. همزمان، پارلمان این کشور روز جمعه مجوز استقرار ارتش در مرزها به منظور جلوگیری از ورود مهاجران به این کشور را صادر کرد.

مجارستان همچنین از حرکت قطارها از این کشور به سوی آلمان و اتریش ممانعت کرده و به همین دلیل، هزاران پناهجو که تعداد زیادی از آنها را کودکان تشکیل می دهند، با پای پیاده به سوی مرزهای اتریش به راه افتاده اند.

در پی این اقدام دولت مجارستان، شرکت راه آهن اتریش تعدادی قطار همراه با امداد رسانان و مواد غذایی و آب به منطقۀ «هگیه شالوم» در مرز اتریش اعزام کرده تا پس از ورود این مهاجران به داخل این کشور، امکان انتقال آنها با قطار به وین یا مرزهای آلمان وجود داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وضعیت بحرانی برای هزاران پناهنده در جزیره لزبوس یونان

اتحاد ناموفق اتحادیه اروپا در مواجه با بحران مهاجرت

بحران مهاجرت و تلاش اروپا برای دستیابی به یک راه حل مشترک