Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بازی های آفریقایی ۲۰۱۵ آغاز شد

بازی های آفریقایی ۲۰۱۵ آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بازی های آفریقایی ۲۰۱۵ روز جمعه در شهر برازاویل، پایتخت جمهوری کنگو آغاز شد. بیش از ۸ هزار ورزشکار از ۴۹ کشور در این رقابت ها که دو هفته به طول خواهد

آگهی

بازی های آفریقایی ۲۰۱۵ روز جمعه در شهر برازاویل، پایتخت جمهوری کنگو آغاز شد.

بیش از ۸ هزار ورزشکار از ۴۹ کشور در این رقابت ها که دو هفته به طول خواهد انجامید شرکت کرده اند. ورزشکاران طی این دو هفته در ۲۲ رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

آلیان ویتال، سر مربی تیم ملی کشتی کشور میزبان می گوید: «ما می خواهیم به مردم نشان دهیم که کنگو یک کشور صلح طلب است به همین دلیل این بازی ها را سازماندهی کردیم. این بازیها از سال ۱۹۶۵ میلادی آغاز شده و امسال یازدهیمن دوره برگزاری این بازی هاست. ما افتخار می کنیم که میزبان چنین رویدادی هستیم و می خواهیم در پایان بازی ها صاحب مدال های زیادی شده و بر سکوها بایستیم.»

اینس بوبکری، زن شمشیرباز تونسی نیز می گوید: «من مفتخرم که به نمایندگی از تونس در این بازی ها شرکت می کنم، به ویژه به عنوان یک زن شمشیرباز عرب. این بازی ها به خوبی سازماندهی شده اند به همین دلیل هیأت ورزشی ما راضی است و امیدوارم رقابت ها نیز برای ما به خوبی برگزار شود.»

ورزشگاه ۶۰ هزار نفری کینتله (Kintélé) که در ۲۵ کیلومتری شمال شهر برازاویل قرار دارد، به طور ویژه برای این رقابت ها تأسیس و در کنار این ورزشگاه نیز اخیرا ۵ سالن ورزشی ساخته شده است.

اندی روبینی، خبرنگار یورونیوز در پایتخت کنگو می گوید: «هزاران نفر در داخل ورزشگاه کینتله جمع شدند تا مراسم افتتاحیه را تماشا کنند. بازی های آفریقایی در اروپا خیلی دنبال نمی شود اما در این جا وضعیت برای طرفداران این ورزش ها کاملا متفاوت است. همه چیز مهیا شده و ورزشکاران آماده آغاز مسابقات هستند.»

بنا بر سنت این مسابقات هیأت ورزشی موزامبیک، میزبان بازی های آفریقایی سال گذشته، اولین گروهی است که در رژه مراسم افتتاحیه شرکت می کند و پس از موزامبیک، دیگر کشورها به ترتیب حروف الفبا وارد زمین ورزشگاه می شوند.

امسال، شرکت در مراسم افتتاحیه برای عموم رایگان بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آفریقا از ایده اینفانتینو برای برگزاری هر دو سال یک‌بار جام جهانی

فوتبال برای دوستی؛ وقتی ورزش در توگو به کمک کودکان بی‌خانمان می‌آید

تیم ملی فوتبال الجزایر قهرمان جام ملت‌های آفریقا شد