Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ایستگاه قطار بوداپست همچنان به روی پناهجویان بسته است

ایستگاه قطار بوداپست همچنان به روی پناهجویان بسته است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه هزار پناهجو همچنان پشت درهای بسته ایستگاه قطار کلتی در بوداپست، پایتخت مجارستان، مانده اند. صبح سه شنبه، و پیش از بسته شدن ایستگاه کلتی، صدها

آگهی

سه هزار پناهجو همچنان پشت درهای بسته ایستگاه قطار کلتی در بوداپست، پایتخت مجارستان، مانده اند. صبح سه شنبه، و پیش از بسته شدن ایستگاه کلتی، صدها پناهجو از این ایستگاه عازم اتریش یا آلمان شده بودند.

به دنبال هجوم پناهجویان به ایستگاه قطار بوداپست برای رفتن به کشورهای غرب اروپا و به ویژه آلمان، پلیس مجارستان این ایستگاه را به روی آنان بسته است و فقط به گردشگران و دارندگان روادید اروپایی اجازه آمدوشد می دهد.

دولت مجارستان علت این اقدام را پیروی از مقررات اتحادیه اروپا و معاهده دوبلین، مبنی بر ضرورت ثبت درخواست پناهندگی در اولین کشور اروپایی، اعلام کرده است. بسیاری از پناهجویانی که از طریق یونان و دیگر کشورهای شرق اروپا به مجارستان آمده اند درخواست پناهندگی خود را در این کشور یا کشورهای دیگر به ثبت نرسانده اند.

با این حال، اقدام دولت مجارستان در جلوگیری از سفر پناهجویان به آلمان با اعتراض شدید آنان مواجه شده است. بسیاری از آنان شب گذشته را در محوطه بیرون ایستگاه قطار سپری کرده و همچنان منتظر و سرگردان مانده اند.

از سوی دیگر، صبح چهارشنبه حدود هفتاد پناهجوی خاورمیانه ای از مجارستان به آلمان رسیدند و وارد شهر مونیخ شدند. مسئولان شهری و داوطلبان مردمی برای کمک به این پناهجویان به ایستگاه قطار مونیخ رفته اند. به دنبال اقدام دولت آلمان برای تسهیل مقررات پناهندگی در مورد جنگ زدگان سوری، روز گذشته سه هزار پناهجوی دیگر وارد این کشور شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد

بحران مهاجرت و تلاش اروپا برای دستیابی به یک راه حل مشترک

چالشهای مجارستان در حصارکشی در برابر هجوم پناهجویان