Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد

مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت مجارستان اعلام کرد که از ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) بیش از دو هزار پلیس دیگر در نقاط مرزی این کشور با صربستان مستقر خواهد کرد تا ورود مهاجران را به

آگهی

دولت مجارستان اعلام کرد که از ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) بیش از دو هزار پلیس دیگر در نقاط مرزی این کشور با صربستان مستقر خواهد کرد تا ورود مهاجران را به داخل خاک کشورش کنترل کند.

هزاران مهاجر، شبانه روز در تلاشند تا با عبور از سیم های خاردار نصب شده در مرز میان صربستان و مجارستان و گشتهای منظم پلیس، از این مسیر وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.

بخش قابل توجهی از مهاجران نیز از مسیرهای راه آهن برای ورود به خاک مجارستان استفاده می کنند. در این مکانها هنوز هیچ مانعی نصب نشده است.

یک پناهجوی سوری بنام محمد می گوید: «ما از جنگ فرار کردیم و از درد و رنجی که در عراق و سوریه و در دیگر کشورهای درگیر جنگ وجود دارد.»

احمد، پناهجوی میانسالی از سوریه نیز می گوید: «مطمئن باشید که هیچکس بی دلیل نمی خواهد به اروپا بیاید. همه ترجیح می دهند که در کشورشان بمانند.»

مجارستان تنها کشوری نیست که به مقابله با ورود مهاجران می پردازد. دولت بلغارستان نیز به حصارکشی میان مرز خود با ترکیه پرداخته است.

بنا بر اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، بیش از ۳۵۰ هزار مهاجر از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون زندگیشان را به خطر انداخته اند تا از مسیر مدیترانه وارد اروپا شوند، موضوعی که اتحادیه اروپا هنوز قادر به مهار آن نبوده است. قرار است ۲۸ عضو این اتحادیه بار دیگر در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) جلسه ای اضطراری برگزار کنند تا برای حل این بحران چاره ای بیابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند

سفر«غیرمنتظره» نخست وزیر مجارستان به پکن؛ اوربان: چین در برقراری صلح در اوکراین یک بازیگر کلیدی است