مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد

مجارستان شمار ماموران کنترل مرزی را افزایش می دهد
نگارش از Euronews

دولت مجارستان اعلام کرد که از ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) بیش از دو هزار پلیس دیگر در نقاط مرزی این کشور با صربستان مستقر خواهد کرد تا ورود مهاجران را به

دولت مجارستان اعلام کرد که از ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) بیش از دو هزار پلیس دیگر در نقاط مرزی این کشور با صربستان مستقر خواهد کرد تا ورود مهاجران را به داخل خاک کشورش کنترل کند.

هزاران مهاجر، شبانه روز در تلاشند تا با عبور از سیم های خاردار نصب شده در مرز میان صربستان و مجارستان و گشتهای منظم پلیس، از این مسیر وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.

بخش قابل توجهی از مهاجران نیز از مسیرهای راه آهن برای ورود به خاک مجارستان استفاده می کنند. در این مکانها هنوز هیچ مانعی نصب نشده است.

یک پناهجوی سوری بنام محمد می گوید: «ما از جنگ فرار کردیم و از درد و رنجی که در عراق و سوریه و در دیگر کشورهای درگیر جنگ وجود دارد.»

احمد، پناهجوی میانسالی از سوریه نیز می گوید: «مطمئن باشید که هیچکس بی دلیل نمی خواهد به اروپا بیاید. همه ترجیح می دهند که در کشورشان بمانند.»

مجارستان تنها کشوری نیست که به مقابله با ورود مهاجران می پردازد. دولت بلغارستان نیز به حصارکشی میان مرز خود با ترکیه پرداخته است.

بنا بر اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، بیش از ۳۵۰ هزار مهاجر از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون زندگیشان را به خطر انداخته اند تا از مسیر مدیترانه وارد اروپا شوند، موضوعی که اتحادیه اروپا هنوز قادر به مهار آن نبوده است. قرار است ۲۸ عضو این اتحادیه بار دیگر در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) جلسه ای اضطراری برگزار کنند تا برای حل این بحران چاره ای بیابند.

مطالب مرتبط