یونان: انتقال یک گروه جدید از پناهجویان به آتن

یونان: انتقال یک گروه جدید از پناهجویان به آتن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یک گروه ۲۵۰۰ نفره از پناهجویان روز دوشنبه با یک کشتی بزرگ از جزایر کوس و لزبوس یونان وارد آتن پایتخت شدند. این پناهجویان در دهها عملیات جستجو و نجات

آگهی

یک گروه ۲۵۰۰ نفره از پناهجویان روز دوشنبه با یک کشتی بزرگ از جزایر کوس و لزبوس یونان وارد آتن پایتخت شدند.

این پناهجویان در دهها عملیات جستجو و نجات در سطح دریا و در آخر هفته گذشته نجات داده شده اند. به گفته سازمان ملل در سال جاری بیش از ۳۰۰ هزار پناهجو با عبور از دریای مدیترانه خود را به ایتالیا و یونان رسانده اند.

یک پناهنده سوری می گوید: «در موتیلنه وضع خیلی بد است. پنج روز ماندن در خیابان، بدون غذا و هیچ امکاناتی. الان من به اینجا آمدم و می خواهم که به خارج از یونان بروم. فکر می کنم بیرون از یونان وضع بهتر است.»

در مقدونیه نیز حدود یکهزار پناهجو روز دوشنبه در شهر گفلیا سوار بر قطار شدند تا به صربستان بروند. شرایط در حال حاضر در مرز مقدونیه و یونان آرام است اما اگر مجارستان مرزهایش را ببندد هر لحظه احتمال دارد تنش های جدیدی بروز کند.

گابریل، پناهجوی سوری درباره قاچاق انسان می گوید: «این کار شبیه یک شغل است، نوع کسب و کار سیاه. این آدم ها نگاه انسان دوستانه ندارد. آنها با ما مانند حیوانات رفتار می کنند. بخاطر همین می خواهم پیغامی به همه مردم جهان بدهم، هیچ گونه حقوق بشری وجود ندارد.»

پناهجویانی که از جنگ و فقر در خاورمیانه و آفریقا گریخته اند امیدوارند از راه صربستان وارد مجارستان شوند و از آنجا به کشورهای مرفه تر اروپایی بروند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالشهای مجارستان در حصارکشی در برابر هجوم پناهجویان

تلفنهای همراه و فیسبوک؛ ابزارهایی مهم برای پناهجویان به اروپا

بیش از ۶۸۰ مهاجر نجات یافته در دریای مدیترانه به ایتالیا رسیدند