قاتل دو خبرنگار در ویرجینیای آمریکا به زندگی خود پایان داد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
قاتل دو خبرنگار در ویرجینیای آمریکا به زندگی خود پایان داد

عامل قتل دو خبرنگار در ویرجینیای آمریکا که در جریان تعقیب و گریز و پس از اقدام به خودکشی، بشدت زخمی شده بود، بعد از انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

وستر لی فلانیگن، مهاجم ۴۱ ساله، پس از تیراندازی به دو خبرنگاری که در حال فیلمبرداری و اجرای یک مصاحبه زنده تلویزیونی بودند، متواری شده بود.

به گفته پلیس عامل این حمله از کارکنان سابق همان شبکه بوده و پیش تر اخراج شده بود. او پیش از حادثه ناخرسندی و ناامیدی اش از تبعیض نژادی و آزار جنسی حاکم در محل کار ابراز کرده بود.

عامل این حادثه در نوشته ای ۲۳ صفحه ای که به شبکه ای بی سی فکس کرده از تجربه تلخ خود به عنوان یک سیاهپوست و همجنسگرا سخن گفته و در یکی از پیامهایی که توییت کرده بطور مشخص گفته های نژادپرستانه یکی از قربانیانش را نقل کرده است. او همچنین خشم خود را از حادثه تیراندازی ژوئن گذشته در چارلستون مخفی نکرده است.

همانطور که تصاویری که توسط مهاجم و در لحظه وقوع تیراندازی و توسط مهاجم گرفته شده، نشان می دهد، حادثه بامداد روز چهارشنبه در بدفورد در ایالت ویرجینیا روی داد، زمانی که الیسون پارکر ۲۴ ساله گزارشگر شبکه تلویزیونی WDBJ۷، وابسته به شبکه سی بی اس در حال مصاحبه زنده با یک عضو اتاق بازرگانی بود و آدام وارد ۲۷ ساله، تصویربرداری آن را انجام می داد. گزارشگر و فیلمبردار به ضرب گلوله همکار سابقشان جان باختند. مصاحبه شونده هم زخمی و در بیمارستان بستری شده است.