مراسم خاکسپاری باشکوه یکی از پدرخوانده های مافیای ایتالیا در رم

مراسم خاکسپاری باشکوه یکی از پدرخوانده های مافیای ایتالیا در رم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جمعه، پایتخت ایتالیا، میزبان بیش از ۶۰۰ مدعو، ۲۵۰ دستگاه خودرو و کالسکه، یک گروه ارکستر و چرخبالی که گلهای رز از آسمان بر سر میهمانان می ریزد بود

آگهی

جمعه، پایتخت ایتالیا، میزبان بیش از ۶۰۰ مدعو، ۲۵۰ دستگاه خودرو و کالسکه، یک گروه ارکستر و چرخبالی که گلهای رز از آسمان بر سر میهمانان می ریزد بود. اینها وسایلی بودند که حاشیه باشکوه مراسم خاکسپاری ویتوریو کازامونیکا یکی از پدرخوانده های مافیای ایتالیا را فراهم کردند.

کازامونیکا ۶۵ ساله بارها بدلایل رشوه، فساد مالی و دستور به قتل دادگاهی شده بود اما هیچگاه گناهکار شناخته نشد. ششصد نفری که در مراسم خاکسپاری او حضور یافتند به همراه رولزرویسها و کالسکه ها نزدیک به بیست کیلومتر راهپیمایی کردند.

نوه کازامونیکا می گوید: “این مذهب ماست. باید خاکسپاری را این گونه برگزار کنیم. او آرزوی اسب داشت و برایش اسبها را آماده کردیم.”

کشیش کلیسای رم محل برگزاری مراسم خاکسپاری او هم می گوید: “چه دلیلی دارد کسی که هیچ گاه محکوم نشده است را از برگزاری مراسم خاکسپاری محروم کنیم. قانون او را محکوم نکرده چه دلیلی دارد تا این کار انجام دهم.”

مدتها بود که مراسم خاکسپاری به این شکوه برای یکی از پدرخوانده های مافیا و یا اعضای رده بالا آن حتی در جنوب ایتالیا کانون مافیای این کشور برگزار نشده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قتل دانشجوی دختر بار دیگر موضوع خشونت علیه زنان در ایتالیا را برجسته کرد

احکام سنگین علیه شبکه مخوف مافیایی در ایتالیا؛ تقاضای ۵ هزار سال مجازات زندان برای ۳۰۰ متهم

پرسه‌زنی شبانه سلطان جنگل در حومه رم؛ فرار شیر از سیرک وحشت‌آفرین شد