Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بحران مهاجران در اروپا به یک مسالۀ حل نشدنی تبدیل شده است

بحران مهاجران در اروپا به یک مسالۀ حل نشدنی تبدیل شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسالۀ مهاجران در اروپا به یک بحران تبدیل شده و سازمان های مرتبط با امور پناهجویان نسبت به وخیم تر شدن وضعیت این مهاجران هشدار می دهند. ایتالیا، یونان

آگهی

مسالۀ مهاجران در اروپا به یک بحران تبدیل شده و سازمان های مرتبط با امور پناهجویان نسبت به وخیم تر شدن وضعیت این مهاجران هشدار می دهند.

ایتالیا، یونان و مالت بیشترین مهاجرانی را که سوار بر قایق های پرسرنشین به سوی اروپا سرازیر می شوند، در خود جای داده اند. بر طبق گزارشات کمیسیون اروپا، ترکیه به نقطۀ ورودی مهاجرانی که از خاورمیانه عزیمت می کنند، تبدیل شده اما مدیترانه همچنان برترددترین مسیر مورد استفاده توسط مهاجران غیرقانونی است.

این مهاجران که در میان آنها، کودکان و زنان زیادی نیز دیده می شوند، با کمبود مواد غذایی و بهداشتی مواجه هستند. بیشتر این مهاجران به دلیل نداشتن جا در خیابان ها زندگی می کنند.

نجیب ضاضال، یک مهاجر افغان که در حال حاضر در مقدونیه به سر می برد، می گوید: «اینجا هیچ چیز نیست، هم امکاناتی هم وجود ندارد. افراد در اینجا در کنار خطوط راه آهن و زیر آفتاب می خوابند. بچه های زیادی مریض شده اند و هیچ چیزی نداریم که به بچه ها بدهیم و برای بیماران نیز امکاناتی نیست.»

روزانه صدها مهاجر سعی می کنند خود را از طریق دریای مدیترانه به اروپا برسانند که بسیاری از آنها جان خود را در این راه از دست می دهند. روز شنبه، پلیس ایتالیا تعداد ۴۹ جسد را کشف کرد که توسط قاچاقچیان در محفظه ای در زیر عرشۀ یک کشتی مخفی شده بودند. پلیس ایتالیا در همین رابطه، ۹ نفر مظنون به قاچاق انسان را دستگیر کرده است.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می گوید از آغاز سال میلادی تاکنون بیش از ۲۲۵ هزار مهاجر از طریق دریای مدیترانه وارد اروپا شده اند. بیشتر این مهاجران اهل سوریه هستند اما در میان آنها مهاجرانی از کشورهای عراق، افغانستان، اریتره و نیجریایی نیز دیده می شود.

کمیسیون اروپا از آغاز سال جدید و همزمان با افزایش موج مهاجران، طرحی را به نام عملیات تریتون براه انداخت که هدف از آن، علاوه بر کمک به قایق های مهاجران، مبارزه با قاچاقچیان انسان و همچنین کنترل مدیترانه است.

این کمیسیون همچنین به تازگی طرحی را تصویب کرد که قرار است بموجب آن، ۲۴ میلیارد یورو طی شش سال در اختیار کشورهای عضو این اتحادیه در رابطه با مهاجران قرار می گیرد.

در ادامۀ سیاست های مرتبط با این مهاجران قرار است وزرای کشور فرانسه و بریتانیا برای یافتن راه حلی برای مقابله با معضل مهاجران در منطقۀ «په دو کله» روز پنجشنبه با یکدیگر دیدار کنند. قرار است در این دیدار، موافقت نامه ای میان برنارد کزنوو و تریسا می، وزرای این دو کشور به منظور کنترل شمار مهاجران در این منطقه و تردد آنها به بریتانیا به امضا برسانند. منطقۀ «په دو کله» در شمال فرانسه نقطۀ عزیمت مهاجران غیرقانونی به بریتانیاست. بسیاری از مهاجران سعی می کنند با مخفی شدن در زیر کامیون ها، از کانال مانش عبور کنند که در این راه جان خود را از دست می دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایتالیا؛ دستگیری ۸ فرد مظنون به قاچاق پناهجویان

کمک کمیسیون اروپا به یونان برای مقابله با بحران پناهجویان

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟