کمک کمیسیون اروپا به یونان برای مقابله با بحران پناهجویان

کمک کمیسیون اروپا به یونان برای مقابله با بحران پناهجویان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بحران فزاینده پناهجویان هم چنان دغدغه بزرگ کشورهای اروپایی است. کمیسیون اروپا وضعیت کنونی را وخیم ترین بحران مهاجرت به اروپا از زمان جنگ جهانی دوم

آگهی

بحران فزاینده پناهجویان هم چنان دغدغه بزرگ کشورهای اروپایی است. کمیسیون اروپا وضعیت کنونی را وخیم ترین بحران مهاجرت به اروپا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون دانسته است. این کمیسیون قرار است به کشوری که بیشترین دشواری را در پذیرش سیل مهاجران داشته، یعنی یونان، کمک ویژه ای را اختصاص دهد.

مسئول امور مهاجران کمیسیون اروپا گفت: «در ابتدای همین هفته کمیسیون اروپا یک برنامه کمک ۴۷۴ میلیون یورویی به یونان را تصویب کرد. همان طور که نخست وزیر یونان هفته گذشته تأیید کرد، این کشور مدیریت بودجه مصوبه را بر عهده خواهد گرفت. به محض این که مقدمات کار انجام شد، نخستین بخش از این کمک شامل سی میلیون یورو پرداخت خواهد شد.»

صف مهاجرانی که در استادیوم جزیره کوس یونان منتظر دریافت برگه های موقت و انتقال به آتن هستند، تمامی ندارد و مسئولان محلی قادر به کنترل این وضعیت نیستند. هفت هزار پناهجو بدون سرپناه در این جزیره سی هزار نفری زندگی می کنند و به رغم انتقال بعضی از آنها، از تعدادشان کاسته نمی شود چون هر روز تعداد افراد بیشتری به این جزیره می رسند.

تنها در ۲۴ ساعت منتهی به روز جمعه ۵۸۲ پناهجو در شرق یونان از خطر غرق شدن در دریای اژه نجات یافتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واژگونی مرگبار قایق مهاجران؛ فرانتکس می‌گوید یونان پیشنهادهای کمک را نادیده گرفته است

روایت بازماندگان و گارد ساحلی؛ فاجعه مرگبار مهاجران در دریاهای آزاد یونان چگونه رقم خورد؟

آغاز محاکمه دیپلمات اتحادیه اروپا؛ سوئد: هیچ مبنایی ندارد؛ ایران: به اسرائیل اطلاعات می‌داد