ایتالیا؛ دستگیری ۸ فرد مظنون به قاچاق پناهجویان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایتالیا؛ دستگیری ۸ فرد مظنون به قاچاق پناهجویان

پلیس ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که ۸ فرد مظنون به قاچاق انسان را دستگیر کرده است. این افراد در قایقی بودند که ۴۹ نفر در آن بدلیل خفگی کشته شدند. افراد دستگیر شده شامل چهار فرد اهل لیبی، سه مراکشی و یک سوری می باشند.

در سال جاری بیش از ۲۵۰ هزار پناهجو (۱۳۰ هزار در یونان و ۱۰۷ هزار در ایتالیا) از راه دریا خود را به سواحل اروپا رسانده اند که دست کم ۲۳۰۰ تن از آنها در این مسیر جان باخته اند.

آلبرتو ناستازیا، یکی از فرماندهان پلیس در توضیح چگونگی مرگ ۴۹ پناهجویی که در اثر خفتگی جان سپردند، می گوید: «بد رفتاری و نقض حقوق انسانی علیه دهها نفری اعمال شده که در کف قایق و محل موتور قایق نگه داشته شده بودند و با لگد، تسمه، مشت و انواع مختلف خشونت ها مانع این پناهجویان شدند که از این بخش قایق خارج شوند.»

بر اساس آمار منتشر شده در سال جاری ۱۳۰ هزار پناهجو خود را به یونان رسانده اند. پناهجویان در یونان در وضعیت دشواری به سر می برند و صحنه های پر هرج و مرج و درگیری میان مهاجران تصاویری است که بطور روزانه از این کشور مخابره می شود.

در وضعیتی که اروپا با بحران هجوم پناهجویان مواجه است مقامات آلمان گفته اند که فراتر از پیش بینی ها، انتظار دارند که در سال جاری با بیش از ۷۵۰ هزار تقاضای پناهندگی مواجه شوند.