Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایتالیا؛ دستگیری ۸ فرد مظنون به قاچاق پناهجویان

ایتالیا؛ دستگیری ۸ فرد مظنون به قاچاق پناهجویان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که ۸ فرد مظنون به قاچاق انسان را دستگیر کرده است. این افراد در قایقی بودند که ۴۹ نفر در آن بدلیل خفگی کشته شدند

آگهی

پلیس ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که ۸ فرد مظنون به قاچاق انسان را دستگیر کرده است. این افراد در قایقی بودند که ۴۹ نفر در آن بدلیل خفگی کشته شدند. افراد دستگیر شده شامل چهار فرد اهل لیبی، سه مراکشی و یک سوری می باشند.

در سال جاری بیش از ۲۵۰ هزار پناهجو (۱۳۰ هزار در یونان و ۱۰۷ هزار در ایتالیا) از راه دریا خود را به سواحل اروپا رسانده اند که دست کم ۲۳۰۰ تن از آنها در این مسیر جان باخته اند.

آلبرتو ناستازیا، یکی از فرماندهان پلیس در توضیح چگونگی مرگ ۴۹ پناهجویی که در اثر خفتگی جان سپردند، می گوید: «بد رفتاری و نقض حقوق انسانی علیه دهها نفری اعمال شده که در کف قایق و محل موتور قایق نگه داشته شده بودند و با لگد، تسمه، مشت و انواع مختلف خشونت ها مانع این پناهجویان شدند که از این بخش قایق خارج شوند.»

بر اساس آمار منتشر شده در سال جاری ۱۳۰ هزار پناهجو خود را به یونان رسانده اند. پناهجویان در یونان در وضعیت دشواری به سر می برند و صحنه های پر هرج و مرج و درگیری میان مهاجران تصاویری است که بطور روزانه از این کشور مخابره می شود.

در وضعیتی که اروپا با بحران هجوم پناهجویان مواجه است مقامات آلمان گفته اند که فراتر از پیش بینی ها، انتظار دارند که در سال جاری با بیش از ۷۵۰ هزار تقاضای پناهندگی مواجه شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزیره محبوب قاچاقچیان انسان؛ تمرکز مافیای مهاجرت غیرقانونی در غرب اروپا کدام کشور است؟

اغفال زنان اوکراینی و بلاروسی؛ روسپی‌خانه قاچاقچیان در اسپانیا کشف و متلاشی شد

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»