Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

رئیس جمهوری مصر کانال دوم سوئز را افتتاح کرد

رئیس جمهوری مصر کانال دوم سوئز را افتتاح کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مراسم افتتاح کانال دوم سوئز با حضور عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر برگزار شد. این کانال که به موازات کانال اول احداث شده امکان تردد کشتی ها در دو

آگهی

مراسم افتتاح کانال دوم سوئز با حضور عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر برگزار شد.

این کانال که به موازات کانال اول احداث شده امکان تردد کشتی ها در دو جهت را می دهد و به این ترتیب سبب می شود تا در واحد زمانی مشخص، تعداد کشتی های بیشتری از این آبراه عبور کنند. با تعریض کانال سوئز، سرعت عبور کشتی ها نیز بیشتر می شود.

طرح کانال دوم سوئز یک پروژه عظیم ملی برای مصر به شمار می رود زیرا سبب افزایش چشمگیر درآمد حاصل از حق عبور کشتی ها خواهد شد.

آقای سیسی در این مراسم گفت: «مصر نه تنها در طی سال جاری، یا به طور دقیق تر در دوسال اخیر این طرح را ارائه و اجرا کرده، بلکه در مقابل خطرناک ترین ایدئولوژی افراطی نیز ایستاده و مبارزه کرده است و این در تاریخ ثبت خواهد شد. اگر دست افراطیون به این سرزمین می رسید، خاک آن را هم به آتش می کشیدند.»

اجرای این پروژه هم چنین یک موفقیت بزرگ در کارنامه ریاست جمهوری آقای سیسی محسوب می شود.

کانال سوئز یک آبراه استراتژیک است که دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل می کند. اگر این کانال وجود نداشت، کشتی ها برای گذر از دریای سرخ به دریای مدیترانه یا به عکس، می بایست کل قاره آفریقا را دور می زدند.

در روز افتتاحیه کانال دوم سوئز محل مراسم، منطقه نظامی اعلام شد و بیشتر خبرنگاران حاضر، ازجمله خبرنگار یورونیوز اجازه حضور در جایگاه را نیافتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بسته شدن کانال سوئز بر اثر انحراف کشتی غول‌پیکر؛ قیمت جهانی نفت بالا رفت

موتورسیکلتی که رئیس جمهوری پیشین فرانسه با آن پنهانی به دیدار معشوقه‌اش می‌رفت، به حراج گذاشته شد

«اژدها وارد می‌شود»؛ از سال نو چینی چه می‌دانیم؟ در چه کشورهایی جشن گرفته می‌شود و چگونه؟