دامداران معترض فرانسه جاده های های توریستی را بستند

دامداران معترض فرانسه جاده های های توریستی را بستند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دامداران فرانسوی روز یکشنبه و دوشنبه در اعتراض به سیاستهای جاری و وضعیت دشوار معیشتی خود، تعدادی از راههای اصلی را که به سوی مکانهای توریستی شمال و

دامداران فرانسوی روز یکشنبه و دوشنبه در اعتراض به سیاستهای جاری و وضعیت دشوار معیشتی خود، تعدادی از راههای اصلی را که به سوی مکانهای توریستی شمال و شمال غرب این کشور می رود مسدود کردند.

آگهی

اعتراض این کشاورزان به فشار شرکت های عمده غذایی در به حاشیه راندن آنها سبب شده است که وزارت کشاورزی فرانسه اعلام کند در هفته جاری با آنها دیدار خواهد کرد.

یانیک بودن، ریئس یک اتحادیه کشاورزی گفت: «این حرکت فریادی از سر پریشانی است. کشاورزان امروز درآمدی ندارند. برای خرج خانواده هایمان قرض می کنیم تا بتوانیم غذا تهیه کنیم.»

کشاورزان اعتراض خود را عصر یکشنبه با بستن راههای شهر کائن به وسیله سیصد تراکتور و کامیون هایی حامل ماسه و کود آغاز کردند.

بازار تولیدات گوشت و شیر در فرانسه اخیرا دچار بحران شده است. رکودِ تقاضای بین المللی در نتیجه تحریم های روسیه و کاهش تقاضای چین و نیز ورود تولیدات ارزانتر از سوی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بوده است.

از سوی دیگر، فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد که روز چهارشنبه مجموعه ای از کمکهای مالی به بخش دامداری و لبنیات این کشور ارائه خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای