مذاکرات هسته ای؛ خبر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی وزراء تکذیب شد

مذاکرات هسته ای؛ خبر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی وزراء تکذیب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از بالکن هتل کوبورگ وین در جواب سوال خبرنگاران برایشان سر تکان داد و گفت تا پایان روز دوشنبه خبری از توافق

آگهی

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران از بالکن هتل کوبورگ وین در جواب سوال خبرنگاران برایشان سر تکان داد و گفت تا پایان روز دوشنبه خبری از توافق نخواهد بود. اما دقایق و ساعاتی گذشته از نیمه شب دوشنبه و در روز سه شنبه چطور؟

یک مقام رسمی غربی به خبرگزاری رویترز گفته بود وزرای خارجه قدرت های جهانی و ایران ساعت دو بامداد سه شنبه در مقر سازمان ملل متحد در وین برای عکس دسته جمعی و احتمالا کنفرانسی خبری حاضر خواهند شد، خبری که به فاصله اندکی تکذیب شد.

با وجود خبرهای ضد و نقیض آنچه مسلم و قطعی است این است که مذاکرات همچنان ادامه می یابد و ضرب الاجل تعیین شده پایان مذاکرات را رقم نخواهد زد.

ریحانه مظاهری خبرنگار یورونیوز از وین می گوید:«پس از هفده روز مذاکرات نفس گیر هنوز مشخص نیست که نتیجه چه خواهد بود توافق، تمدید دوباره و یا شکست مذاکرات؟ مذاکره کنندگان می گویند تمامی شرایط برای دستیابی به یک توافق جامعه و نهایی آماده و مهیاست اما گویا برداشتن آخرین گام سیاسی چندان آسان به نظر نمی رسد. تحلیلگران می گویند چانه زنی ها بر روی قطعنامه جدید شورای امنیت ادامه دارد قطعنامه ای که قرار است جانشین تمامی قطعنامه های پیشین این شورا شود. »

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروسی: تهران باید برای ذرات اورانیوم در سایت‌های اعلام نشده توضیحات فنی ارائه کند

قطعنامه پیشنهادی آمریکا و تروئیکای اروپایی علیه ایران تسلیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد

رویترز: آژانس از سرعت‌گیری غنی‌سازی در تاسیسات زیرزمینی ایران خبر داد