امید به پایان گفتگوهای هسته ای وین و دستیابی به نتیجه در روز دوشنبه

امید به پایان گفتگوهای هسته ای وین و دستیابی به نتیجه در روز دوشنبه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ایران و شش قدرت بزرگ به عقد یک تفاهم نامه هسته ای نزدیک شده اند. این خبری است که در وین زمزمه می شود. تفاهمی که احتمالا در ازای ایجاد محدودیت در

آگهی

ایران و شش قدرت بزرگ به عقد یک تفاهم نامه هسته ای نزدیک شده اند. این خبری است که در وین زمزمه می شود. تفاهمی که احتمالا در ازای ایجاد محدودیت در برنامه های اتمی ایران، به تحریم های طولانی مدت این کشور پایان خواهد داد.

مقامات رسمی در هر دو سوی مذاکره اعلام کرده اند که گفتگوها روز دوشنبه پایان خواهد یافت و محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران از بالکن هتل محل برگزاری مذاکرات بار دیگر اعلام کرد که هیچ تمدیدی وجود نخواهد داشت. گفتگوها رو به اتمام است اما همچنان کارهای زیادی برای انجام وجود دارد.

در دور جدید گفتگوها که زمانی بیش از دو هفته را به خود اختصاص داد، موضوعات مهمی همچون درخواست ایران برای لغو تحریم ها بویژه تحریم های تسلیحاتی به بحث گذاشته شد، امری که پذیرش آن برای طرفهای غربی ممکن نبود.

ریحانه مظاهری، خبرنگار یورونیوز در محل مذاکرات می گوید: «با بازگشت وزیر خارجه روسیه به محل مذاکرات، اینجا تقریبا همه مطمئن هستند که طی ساعات آتی اخباری مثبت از درون اتاقهای هتل کوبورگ به گوش خواهد رسید. لاوروف پیشتر گفته بود تنها زمانی به مذاکرات برمی گردد که توافقی در کار باشد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امیدواری ها و لفاظی ها یک روز مانده به چهارمین ضرب الاجل توافق هسته ای

رویترز: آژانس از سرعت‌گیری غنی‌سازی در تاسیسات زیرزمینی ایران خبر داد

وزیر خارجه ایران: همواره پیام‌های مثبتی از آمریکا دریافت می‌کنیم