یونان پس از همه پرسی: چند صدایی در عین اتحاد

یونان پس از همه پرسی: چند صدایی در عین اتحاد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بعد از یک شب جشن و پایکوبی برای طرفداران رأی «نه»، یونان دوباره بیدار شده است و با تردید به آینده می نگرد. بسیاری از شهروندان از تعطیلی بانک ها

آگهی

بعد از یک شب جشن و پایکوبی برای طرفداران رأی «نه»، یونان دوباره بیدار شده است و با تردید به آینده می نگرد. بسیاری از شهروندان از تعطیلی بانک ها ناخرسندند. آنها همچنان مجبورند برای دریافت حداکثر ۶۰ یورو در روز، در مقابل خودپردازها صف ببندند.

زن جوانی می گوید: «خارجی ها گفته اند که رأی آری یا نه به معنی آری یا نه به اروپاست. اگر آری را انتخاب می کردیم، پیام ما این می شد که می خواهیم در منطقه یورو بمانیم. حالا که نه گفتیم، نمی دانم چه پیامی فرستادیم.»

شهروند دیگری می گوید: «نخست وزیر می تواند به توافقی بهتر از این که پیشنهاد شده برسد. ما ضد اروپایی ها نیستیم، اما قطعا هر چیزی را هم نمی پذیریم. نمی شود که آنها هزار چیز بخواهند و در عوض حتی یک چیز هم به ما ندهند.»

در یونان، مغازه داران قادر به پرداخت دستمزد کارکنان خود نیستند و گردشگران خارجی هم چندان میلی به این کشور ندارند.

خبرنگار یورونیوز در آتن می گوید: «یونانی ها متحد هستند اما یک روز بعد از همه پرسی باز هم پرسش دارند. ادامه تعطیلی بانک ها و سپرده های بلوکه شده ممکن است برای شهروندان ایجاد اضطراب کند. برای همین است که از دولت می خواهند تا توافقی را امضا و همبستگی ملی را بازگرداند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه‌پرسی تاریخی در استرالیا برای به رسمیت شناختن حقوق بومیان کشور

سرپیچی ورشو از خواست بروکسل؛ لهستان برای مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی همه‌پرسی برگزار می‌کند

جایگاه همه‌پرسی در نظام سیاسی کشورها؛ سوئیس سال گذشته ۱۰ رفراندوم برگزار کرد