Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اوکراین، داعش و مهاجرت؛ سه موضوع اصلی دهمین نشست گلوبسک

اوکراین، داعش و مهاجرت؛ سه موضوع اصلی دهمین نشست گلوبسک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دهمین نشست گلوبسک، نشستی که به بحث پیرامون امنیت جهانی می پردازد در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی برگزار شد. دو بحران مهاجرت، و ثبات در اوکراین از جمله

آگهی

دهمین نشست گلوبسک، نشستی که به بحث پیرامون امنیت جهانی می پردازد در براتیسلاوا، پایتخت اسلواکی برگزار شد. دو بحران مهاجرت، و ثبات در اوکراین از جمله محورهای گفتگوهای رهبران و مقامات اروپایی حاضر در این نشست بود.

رابرت واس، بنیانگذار گلوبسک می گوید: «اروپا در عرصه های مختلف با چالشهای امنیتی بی سابقه ای مواجه است، نه تنها ثبات در اوکراین، که متزلزل شده، بلکه تنش با روسیه که احتمالا روابط را در دهه آتی تبیین می کند و همچنین خیل عظیم مهاجران از شمال آفریقا، از جمله چالش های موجود هستند.»

پدیده ای بنام داعش و جنگ و درگیری در خاورمیانه از دیگر محورهای نشست گلوبسک بود. فلاح مصطفی، وزیر خارجه اقلیم کردستان عراق گفت: «برای پناهندگان محیطی امن و مطمئن را فراهم کرده ایم اما این کافی نیست، چرا که این افراد نیازمند خدمات، سرپناه، غذا، بهداشت و آموزش و پرورش هستند. از جامعه بین الملل می خواهیم که ما را در تامین آینده ای مناسب برای پناهندگان یاری کند.»

جهان امروز پس از دو جنگ جهانی خانمانسوز همچنان شاهد جنگ و خونریزی است. افزایش شمار مهاجران در شرف خلق بحرانی جدید و جهانی است و پدیده ای بنام تغییرات آب و هوایی نیز در کنار جنگها و درگیری ها، آینده جهان و بشر را تهدید می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید دوقطبی‌ها در پی ترور فیچو؛ چه چیزی زمینه‌ساز سوءقصد به جان نخست‌وزیر اسلواکی شد؟

هشدار وزیر کشور اسلواکی به دنبال ترور رابرت فیچو: کشور در آستانه جنگ داخلی قرار دارد

نخست وزیر اسلواکی «از خطر مرگ نجات یافت»؛ از ضارب «شاعرمسلک» رابرت فیچو چه می‌دانیم؟