شناسایی وب سایتی متعلق به دیلن روف با محتویات نژادپرستانه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شناسایی وب سایتی متعلق به دیلن روف با محتویات نژادپرستانه

وب سایتی متعلق به دیلن روف، جوان ۲۱ ساله ای که ۹ نفر را با تیراندازی در کلیسای امانوئل شهر چارلستون در آمریکا به قتل رساند، روز شنبه شناسایی شد.

در این وب سایت دهها عکس از دیلن راف همراه با اسلحه و در حال آتش زدن پرچم آمریکا دیده می شود. همچنین در این عکس ها پرچم کنفدراسیون، قابل رویت است. او در این وب سایت، نفرتش از سیاهان را با «احمق و خشن» خواندن آنها و اینکه «مشکل بزرگی برای آمریکایی ها هستند» مورد تاکید قرار داده است.

در کلمبیا، مرکز ایالت کارولینای جنوبی، صدها نفر بر ضد پرچم برافراشته کنفدراسیون، نمادی از نفرت نژادی در ایالات جنوبی در دوران جنگ داخلی میان شمال و جنوب، دست به اعتراض زدند. آفریقایی تبارهای آمریکا این پرچم را نماد نژادپرستی می دانند. پیشتر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که پرچم کنفدراسیون باید به موزه سپرده شود.

مردم در چارلستون همچنان برای ادای احترام به قربانیان کلیسای متدیست امانوئل به گذاشتن گل و پلاکارد در کنار این کلیسا ادامه می دهند.
کلیسای امانوئل روز یکشنبه برای مراسم مذهبی بازگشایی خواهد شد و انتظار می رود ساکنان چارلستون برای ادای احترام روز یکشنبه در این کلیسا حضور یابند.