Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اولین حضور دیلن روف در دادگاه برای تفهیم اتهام قتل آمریکایی های آفریقایی تبار

اولین حضور دیلن روف در دادگاه برای تفهیم اتهام قتل آمریکایی های آفریقایی تبار
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیلن روف برای اولین بار در دادگاه حاضر شد و برای قتل ۹ آمریکایی آفریقایی تبار در کلیسای چارلستون ایالات متحده آمریکا رسما تفهیم اتهام شد. او از طریق

آگهی

دیلن روف برای اولین بار در دادگاه حاضر شد و برای قتل ۹ آمریکایی آفریقایی تبار در کلیسای چارلستون ایالات متحده آمریکا رسما تفهیم اتهام شد.

او از طریق ویدوئوکنفرانس در جلسه دادگاهی که بستگان و نزدیکان قربانیان نیز حضور داشتند، شرکت کرد. در این جلسه متهم ۲۱ ساله تایید کرد که بیکار است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه و در زمان سخنرانی در کنگره شهرداران در سانفرانسیسکو با محکوم کردن این اقدام گفت: «انگیزه های ظاهری تیرانداز به ما یادآوری می کند که معضل نژادپرستی هنوز هم پابرجاست و باید با آن مبارزه کنیم. ما پیشرفتهای بزرگی داشته ایم اما باید همچنان مراقب باشیم زیرا هنوز تردیدهایی وجود دارد {زیرا نژادپرستی همچنان وجود دارد}.»

این قتل عام یک بار دیگر موضوع برافراشتن یا برچیدن پرچم کنفدراسیون را در این ایالت مطرح کرد. سفید پوستان کارولینای جنوبی این پرچم را که پرچم سابق ایالات جنوبی در زمان جنگهای داخلی بوده، یادآور افتخارات به دست آمده در آن جنگها و شیوه ای برای ادای احترام به کشته شدگان می دانند در حالیکه آفریقایی تبارهای این ایالت، آن را نمادی برای حمایت از برده داری می خوانند.

کرنل ویلیام بروکس، رئیس انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان می گوید: «هنگامیکه می بینیم که از این نماد به عنوان نماد و ابزار نفرت استفاده می شود و الهام بخش نفرت و خشونت است، این نماد باید پایین بیاید و از مرکز دولتی مان حذف شود.»

دو روز پس از وقوع این حادثه همچنان مردم چارلستون به یاد قربانیان به شب زنده داری می پردازند. آنها خواهان اجرای قوانین سخت تر در زمینه مالکیت اسلحه و اتخاذ تدابیر بیشتر برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشش قاتل جوان و بیکار شهر چارلستون توسط بستگان قربانیها

انصراف از رقابت با ترامپ؛ آیا اوباما بایدن را متقاعد می‌کند؟

قربانیان آمریکایی از ایران و ۲ کشور دیگر به دلیل حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل طلب غرامت می‌کنند