تصمیم مجارستان در ایجاد موانع مرزی ناخرسندی صربستان را برانگیخت

تصمیم مجارستان در ایجاد موانع مرزی ناخرسندی صربستان را برانگیخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصمیم دولت مجارستان در زمینه ایجاد موانع در مرز مشترک با صربستان برای پیشگیری از ورود مهاجران غیرقانونی ناخرسندی بلگراد را برانگیخته است. الکساندر

آگهی

تصمیم دولت مجارستان در زمینه ایجاد موانع در مرز مشترک با صربستان برای پیشگیری از ورود مهاجران غیرقانونی ناخرسندی بلگراد را برانگیخته است.

الکساندر ووچیچ، نخست وزیر صربستان در واکنش به این تصمیم و با اشاره به دیوار برلین گفت: «در اروپا چنین دیواری در سال ۱۹۶۱ کشیده شد و زمان زیادی از آن می گذرد.» او خطاب به ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان یادآور شد: «دلایل ایجاد این دیوار و مشکلاتش را درک می کنم. اما این موضوع هیچ ربطی به ما ندارد و پیشنهاد ایجاد دیوار مرزی بین مجارستان و صربستان عملی نخواهد نشد.»

نخست وزیر صربستان بنا دارد تا با همتای مجار خود در این زمینه گفتگو و در سطح سیاسی راه حلی برای این مساله پیدا کند.

وزیر خارجه مجارستان پیشتر از احداث قریب الوقوع حصارهای مرزی به ارتفاع چهارمتر در طول ۱۷۵ کیلومتر مرز مشترک با صربستان خبر داد.

ورود پناهجویان به مجارستان، این عضو پیمان «شنگن» به منزله برگ سبزی است برای حرکت آزادانه در ۲۶ کشور که عملا مرزی میانشان وجود ندارد.

مجارستان در سال گذشته میلادی پذیرای ۴۳ هزار مهاجر بوده است. این رقم تنها در شش ماه سال جاری میلادی به ۵۴ هزار نفر رسیده است.

بنابر ادعای بوداپست ۹۵ درصد پناهجویان از طریق صربستان وارد مجارستان می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارزار علیه طرح حصارکشی مرزی در مجارستان

مجارستان در مرز خود با صربستان حصار می کشد

نبرد بیلبوردهای مخالف و حامی مهاجران در مجارستان