اینترپل، دریافت کمک ۲۲میلیون یورویی از سوی فیفا را قطع کرد

اینترپل، دریافت کمک ۲۲میلیون یورویی از سوی فیفا را قطع کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اینترپل، در ادامه روندی که تشدید انزوای فیفا نامیده شده است، روز جمعه قرارداد کمک بیست و دو میلیون یورویی فیفا به این سازمان برای مبارزه با فساد را

آگهی

اینترپل، در ادامه روندی که تشدید انزوای فیفا نامیده شده است، روز جمعه قرارداد کمک بیست و دو میلیون یورویی فیفا به این سازمان برای مبارزه با فساد را به حال تعلیق درآورد.

اداره پلیس بین الملل می گوید، که استفاده از این کمکها را با توجه به تحقیقاتی که درباره فساد در فیفا جریان دارد متوقف خواهد کرد.

فیفا در واکنش به این اقدام، از تصمیم اینترپل ابراز تأسف کرده و افزود که این برنامه ده ساله، نقش کلیدی در مبارزه با مشکل بین المللی تقلب در برگزاری مسابقات داشته است.

در پی تحقیقات مقامات ایالات متحده و سویس درباره رشوه گیری و فساد در فیفا، هفته پیش، سپ بلاتر، رئیس این سازمان استعفا کرد.

سخنگوی پلیس بین الملل عنوان کرد که برنامه مبارزه با فساد این سازمان منابع مالی دیگری دارد و به کار خود ادامه خواهد داد، او همچنین افزود که کمکهای فیفا به این سازمان تاکنون در زمینه آموزش و نیز پیشگیری از فساد هزینه شده است.بودجه سالانه اینترپل نزدیک به هشتاد میلیون یورو در سال برآورد می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان در فیفا؛ گریگوریو مدیر ارتباطات هم استعفاء کرد

نایب رئیس سابق فیفا: افشاگری خواهم کرد

عضو ارشد فیفا برای اف بی آی جاسوسی می کرده است