طوفان در فیفا؛ گریگوریو مدیر ارتباطات هم استعفاء کرد

طوفان در فیفا؛ گریگوریو مدیر ارتباطات هم استعفاء کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

والتر دِ گریگوریو، مدیر ارتباطات فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، روز پنجشنبه از سمت خود استعفاء کرد اما تا پایان سال جاری میلادی بعنوان مشاور در فیفا

آگهی

والتر دِ گریگوریو، مدیر ارتباطات فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، روز پنجشنبه از سمت خود استعفاء کرد اما تا پایان سال جاری میلادی بعنوان مشاور در فیفا باقی می ماند.

این استعفا دو روز پس از مصاحبه وی با شبکه تلویزیونی سوئیس صورت می گیرد. در پایان این مصاحبه مجری از او خواست جکی بگوید.

آقای گریگوریو، مدیر سابق ارتباطات فیفا گفت: «رئیس فیفا، دبیرکل و مدیر ارتباطات در خودرویی نشسته اند. رانندۀ خودرو کیست؟ پاسخ: پلیس.»

از سوی دیگر نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا با بحث پیرامون فیفا، از سپ بلاتر، رئیس مستعفی این نهاد خواستند تا منتظر انتخاب جانشین خود نباشد و بلافاصله از سمتش کناره گیری کند. آقای بلاتر گفته است تا انتخاب رئیس جدید در سمتش باقی می ماند.

تیبور ناوارسیس، کمیسر اتحادیه اروپا در امور آموزش، فرهنگ، جوانان و ورزش هم گفت: «فیفا به عنوان یک سازمان و در شکل فعلی آن دیگر مستعد مدیریت فوتبال جهان نیست. شاید، نه تغییرات کوچک کافی باشد و نه تغییرات بزرگ. فیفا با ترمیم تمام عیار فرهنگ و نهادهای زیرمجموعه خود نیازمند آغازی دوباره است.»

پلیس سوئیس دیروز چهارشنبه در مقر فدراسیون بین المللی فوتبال در زوریخ بخشی از اطلاعات و داده های رایانه ای فیفا را ضبط کرد. دفتر سپ بلاتر هم از جستجوی پلیس مستثنی نبود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هر آنچه که باید در باره انتخابات پارلمانی هلند بدانیم

نخستین شکست آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی در شب درگیری لیونل مسی

حواشی احتمال اعطای میزبانی جام جهانی به عربستان؛ دیده‌بان حقوق بشر خواستار تجدیدنظر فیفا شد