ناپدید شدن صدها مسافر در رودخانه یانگ تسه چین دراثر غرق شدن کشتی

ناپدید شدن صدها مسافر در رودخانه یانگ تسه چین دراثر غرق شدن کشتی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تلاش ها برای نجات مسافران کشتی غرق شده در رودخانه یانک تسه چین ادامه دارد. با شنیدن صداهایی از درون کشتی واژگون شده، گروه نجات امیداور به نجات

آگهی

تلاش ها برای نجات مسافران کشتی غرق شده در رودخانه یانک تسه چین ادامه دارد. با شنیدن صداهایی از درون کشتی واژگون شده، گروه نجات امیداور به نجات مسافران بیشتری است که در کشتی گیر افتاده اند.

در جریان حادثه غرق شدن این کشتی کروز کوچک که دوشنبه شب اول ماه ژوئن رخ داد، تاکنون دست کم پنج نفر کشته و ۴۴۰ نفر ناپدید شده اند. به گفته مقامات چین بیشتر سرنشینان این کشتی افراد مسن بوده اند. گروه نجات تاکنون موفق به نجات دست کم سیزده نفر از سرنشینان شده اند.

بستگان مسافران این کشتی کوچک در شهر نانجینگ و در آژانس مسافرتی مسئول این سفر، در انتظار انتشار اخبار بیشتری درباره این حادثه به سر می برند. آنها از اطلاع رسانی در اینباره ناراضی اند.

خانم لی از نزدیکان یک مسافر این کشتی می گوید: «دولت باید همین الان ما را به هوبئی ببرد. چرا پرسنل این آژانس مسافرتی در اینجا حاضر نیستند.»

ژی شنگ که یکی از نزدیکانش در این کشتی بوده، می گوید: «من عصبانی ام. فقط یک برگه برای ما روی در چسبانده اند. ما نمی دانیم آیا بستگان ما زنده اند یا مرده.»

به گزارش خبرگزاری رسمی چین «شین هوا» و به نقل از کاپیتان و مهندس ارشد این کشتی که نجات داده شده اند، این کشتی گرفتار گرداب و طوفان شده و در عرض دو دقیقه واژگون شده است. عمق رودخانه در محل غرق این کشتی ۱۵ متر گزارش شده است.

چندین کشتی نجات و گروهی از غواصان در محل مستقر شده اند و رئیس جمهوری چین دستور افزایش تلاش ها برای روشن شدن وضعیت مسافران این کشتی را صادر کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چین و فروش تجهیزاتی با کاربرد نظامی به روسیه؛ هدف واشنگتن از انتشار عمومی اطلاعات محرمانه چیست؟

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

رسیدن به کلاس یک جهانی تا ۲۰۲۷؛ مقام نظامی آمریکا: ارتش چین در حال چینش لازم برای حمله به تایوان است