بریتانیا؛ دیوید کامرون اعضای جدید کابینه را معرفی کرد

بریتانیا؛ دیوید کامرون اعضای جدید کابینه را معرفی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوید کامرون که حزب محافظه کار تحت رهبری او، در انتخابات اخیر بریتانیا اکثریت کرسی های پارلمان را بدست آورد با معرفی برخی وزرای جدید، تغییراتی را در

آگهی

دیوید کامرون که حزب محافظه کار تحت رهبری او، در انتخابات اخیر بریتانیا اکثریت کرسی های پارلمان را بدست آورد با معرفی برخی وزرای جدید، تغییراتی را در دولت تازه بوجود آورد.

نخستین فردی که احتمال می رفت پست وزارت در کابینه دریافت کند، بوریس جانسون شهردار لندن بود با این حال او بعنوان وزیر انتخاب نشد و نقش مشاور را در کابینه بدست آورد. او گفته است که ترجیح می دهد تا پایان دوره مسئولیتش در یک ساله آینده، شهردار لندن باقی بماند.

امبر راد فرد دیگری است که بعنوان وزیر انرژی و تغییرات اقلیمی منصوب شد. تعداد زنان در کابینه جدید افزایش یافته با این حال وزرای کلیدی کابینه در پست های خود ابقا شده اند.

همچنین از تغییراتی که امروز در کابینه صورت گرفت، ساجد جاوید، وزیر پیشین فرهنگ، در کابینه جدید بعنوان وزیر تجارت انتخاب شده است.

به اعتقاد ناظران، آقای کامرون که طی پنج سال گذشته، دولت ائتلافی با لیبرال دموکراتها را رهبری می کرد، اکنون با توجه به احراز اکثریت کرسی های پارلمان توسط حزب محافظه کار، یک دولت همگن را با قدرتی بیشتر اداره خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی پارلمان بریتانیا با حضور یک شاه پس از ۷۰ سال؛ چارلز سوم برنامه‌های دولت را قرائت کرد

اولین سفر پس از ۵ سال؛ وزیر خارجه بریتانیا در پکن از «حقوق بشر» سخن گفت

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند