Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نگاه مثبت مردم کوبا به سفر رییس جمهوری فرانسه

نگاه مثبت مردم کوبا به سفر رییس جمهوری فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برقراری رابطه با آمریکا برای مردم کوبا اهمیت ویژه ای دارد اما سفر تاریخی فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه به این کشور، نشانه ای از گشایش درهای کوبا

آگهی

برقراری رابطه با آمریکا برای مردم کوبا اهمیت ویژه ای دارد اما سفر تاریخی فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه به این کشور، نشانه ای از گشایش درهای کوبا بروی اروپا به حساب می آید و مورد استقبال بسیاری از آنها است زیرا به نظر آنان فرانسه می تواند سهم بیشتری در گشایش اقتصادی کشور و سرمایه گذاری های اروپایی در کوبا داشته باشد.

یکی از شهروندان هاوانا می گوید: “این، دیدار مهمی است، مذاکرات میان دو کشور انتخاب خوبی برای کشور ما و فرانسه است.” دیگری نظر خود را چنین بیان می کند: تغییراتی که تجربه می کنیم و تبادل فرهنگی را که خواهیم داشت، خیلی دوست دارم چون کمک می کند که درها باز شود و باعث می شود فکر جوانها در مورد دنیا عوض شود.”

باز شدن درهای کوبا بروی غرب، می تواند برای مردمی که از اقتصاد ضعیف این کشور در رنجند تغییرات مثبتی بدنبال داشته باشد.

استفان گروبه، گزارشگر یورونیوز در جمعبندی مشاهدات خود در کوبا می گوید: “رییس جمهوری فرانسه از کشوری دیدار می کند که امید زیادی به آیندۀ آن وجود دارد. مردم اینجا، تلفن همراه، اینترنت و فرصت های اقتصادی می خواهند. کار فرانسوا اولاند اینست که سهم فرانسه و اروپا را در کمک به سر پا ایستادن کوبا تأمین کند.”

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوبایی‌ها چگونه برای جنگ در اوکراین به استخدام روسیه درمی‌آیند؟

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

موتورسیکلتی که رئیس جمهوری پیشین فرانسه با آن پنهانی به دیدار معشوقه‌اش می‌رفت، به حراج گذاشته شد