روسیه؛ بزرگداشت هفتادمین سالگرد پیروزی ارتش سرخ در برابر آلمان نازی

روسیه؛ بزرگداشت هفتادمین سالگرد پیروزی ارتش سرخ در برابر آلمان نازی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفتادمین سالگرد بزرگداشت پیروزی ارتش سرخ علیه آلمان نازی طی جنگ جهانی دوم، روز شنبه نهم ماه مه در مسکو برگزار شد. این مراسم با پخش مارش های نظامی و

آگهی

هفتادمین سالگرد بزرگداشت پیروزی ارتش سرخ علیه آلمان نازی طی جنگ جهانی دوم، روز شنبه نهم ماه مه در مسکو برگزار شد.

این مراسم با پخش مارش های نظامی و سپس سخنرانی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری آغاز شد.

بخش های مختلف ارتش روسیه و گروه های نظامی از کشورهایی که قبلا بخشی از شوروی به حساب می آمدند از جمله تاجیکستان، صربستان، آذربایجان و ارمنستان رژه هایی را برگزار کردند. همچین شاهد رژه گروه نظامی ای از چین و کریمه در این مراسم بودیم.

این بزرگداشت که گفته می شود یکی از بزرگترین مراسم و رژه های نظامی ارتش روسیه است درحالی برگزار شد که رهبران کشورهای اروپایی از حضور در این مراسم امتناع کردند. با این حال رئیس جمهوری چین، دبیر کل سازمان ملل، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و روسای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و برخی از دیگر کشورها در این مراسم حضور داشتند.

نمایش تانک جدید این کشور که روسیه مدعی است پیشرفته ترین تانک در جهان است و مانور هواپیماهای روسیه بر فراز میدان سرخ مسکو، بخش دیگری از این مراسم بود.

بعد از پایان رژه نظامی، رهبران حاضر در مراسم به اتفاق رئیس جمهوری روسیه با حضور بر سر بنای یادبود سرباز گمنام، با تقدیم شاخه های گل به قربانیان جنگ جهانی دوم ادای احترام کردند. در طول جنگ جهانی دوم بیش از ۲۵ میلیون شهروند روسی از جمله سربازان حاضر در میدان نبرد، جانشان را از دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«روز پیروزی»؛ هفتاد و پنجمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم

دیدار رؤسای جمهوری چین و روسیه در مسکو در آستانه جشن پیروزی

خاطرات یک عضو مقاومت فرانسه از شکنجه نازی ها