Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

کامرون چهار وزیر بریتانیا را در کابینه جدید ابقا می کند

کامرون چهار وزیر بریتانیا را در کابینه جدید ابقا می کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوید کامرون نخست وزیر پیروز بریتانیا، در چند توییت متوالی نام چهار وزیر مهم خود که در کابینه جدید ابقا خواهند شد را افشا کرد. از آن جمله اند جورج

آگهی

دیوید کامرون نخست وزیر پیروز بریتانیا، در چند توییت متوالی نام چهار وزیر مهم خود که در کابینه جدید ابقا خواهند شد را افشا کرد. از آن جمله اند جورج اوزبورن، فیلیپ هاموند در مقام وزارت خارجه و مایکل فالون وزیر دفاع.

با پایان شمارش آرا در انتخابات سراسری بریتانیا حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون با کسب ۳۳۱ کرسی را می توان پیروز اصلی نامید. ۳۳۱ کرسی در مجلس عوام بریتانیا به این معنی است که دیوید کامرون، نخست وزیر فعلی، در مقام خود باقی خواهد ماند و نکته جالب توجه آن است که برخلاف نظرسنجیها حزب محافظه کار نیازی به ائتلاف نخواهد داشت.

دیوید کامرون پس از پیروزی قاطعانه محافظه کاران در انتخابات از رقبای اصلی خود از جمله نیک کلگ و اد میلیبند تشکر کرد.

وی گفت: “ بسیار خوشحال بودم که پس از هفتاد سال دولت ائتلافی را راهبری کردم. به خاطر تمام موفقیتهایم از نیک کلگ تشکر می کنم. اد میلبند هم امروز با من تماس گرفت و خواهان موفقیت کابینه جدید شد. او با این کار ژستی سخاوتمندانه گرفت و نشان داد که کاملا جایگاه مناسبی در سیاست دارد و در خدمت کشور قرار دارد.”

دیوید کامرون بعد از پیروزی اعلام کرد نخست وزیر تمام مردم بریتانیا خواهد بود و برای اتحاد کشورش تلاش خواهد کرد.

یک تحلیلگر سیاسی می گوید: “با توجه به پیروزی غیر قابل پیش بینی محافظه کاران شاید دیوید کامرون تاریخ برگزاری همه پرسی خروج از اروپا را زودتر از موعد برگزار کند. با این حال بریتانیا ناگزیر است بصورت شفاف خواسته هایش را به اروپا بیان کند. خواسته هایی در مورد پیمان های مختلف و اینکه چه انتظاری از قوانین جدید خواهد داشت.”

هر اندازه محافظه کاران این انتخابات را با پیروزی پشت سرگذاشتند به همان اندازه دو رقیب اصلی آنها حزب کارگر و لیبرال دموکراتها یک شکشت بزرگ را تجربه کردند. تا حدی که اد میلیبند، رهبر حزب کارگر و نیک کلگ، رهبر لیبرال دموکراتها جمعه از مقام خود استعفا دادند و حالا دیوید کامرون و دولت متبوعش می توانند به اولویتهای خود از جمله برگزاری همه پرسی برای ماندن و ترک بریتانیا از اروپا در سال ۲۰۱۷ اهتمام بورزند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست لیبرال دموکراتها در انتخابات سراسری بریتانیا و کناره گیری نیک کلگ از رهبری حزب

موفقیت چشمگیر حزب ملی اسکاتلند در انتخابات سراسری بریتانیا

پیروزی محافظه کاران بریتانیا، زمان تحقق وعده ها