برادرفرخنده: فقط خواهان اجرای عدالت هستیم

برادرفرخنده: فقط خواهان اجرای عدالت هستیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محکمه ابتدایی پرونده قتل فرخنده روز چهارشنبه با صادر شدن حکم اعدام چهار تن از عاملین قتل و ۱۶سال حبس برای هشت تن از همدستان آنان و برائت ۱۸ تن دیگر پایان یافت.

قاضی صفی الله مجددی ضمن ایراد نتیجه نهایی محکمه ابتدایی گفت:«۱۹ تن از پولیس‌هایی که در ایفای وظیفه‌شان سهل انگاری نموده‌اند نیز روز یکشنبه محاکمه خواهند شد.»

مجیب ملک‌زاده، برادر بزرگ فرخنده درباره این حکم گفت: «درصورتی که حکومت تمام عاملان این رویداد را بازداشت نکند، این محکمه برای خانواده فرخنده و ملت افغانستان نمایشی خواهد بود.»

به باور وی در این سه جلسه از راننده‌ خودرویی که از روی پیکر خواهرش عبور کرده، هیچ یاد نشده و با وجود اینکه گفته می‌شود وی در چنگ قانون باز داشت است اما در هیچ جلسه محکمه حضور نداشته است.

برادر فرخنده علاوه کرده که خانواده وی با هیچ کسی دشمنی ندارد و تنها از حکومت خواهان عدالت و محاکمه عاملین این جنایت است.

همچنان تحقیقات کمیسیون بررسی قتل فرخنده قبل از اعلان نتیجه محکمه نشان داد که ادعای سوزاندن قرآن توسط فرخنده درست نبوده و هیچ سند و مدرکی برای اثبات این ادعا کشف نشد.

فرخنده در آغازین روز‌های سال نو در کابل متهم به سوزاندن قران کریم شد و از سوی عده زیادی مورد لت و کوب قرار گرفت و بعد از عبور یک مو‌تر (خودرو) از روی بدنش، سوزانده شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طالبان مانع خروج دانشجویان دختر از افغانستان برای تحصیل در دبی شد

طالبان دو سالگی سقوط کابل را جشن گرفت؛ ذبیح‌الله مجاهد: شکرگزار این فتح عظیم هستیم

پایان مهلت طالبان برای تعطیلی آرایشگاه‌های زنانه؛ ۶۰ هزار زن دیگر در افغانستان بیکار شدند